30. Ankara Uluslararası Film Festivali Başvuruları Başlıyor

Festivaller Manşet

30. Ankara Uluslararası Film Festivali başvuruları 12 Kasım’da açılıyor.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali 2 Kasım’dan itibaren başvuruları almaya başlayacak. Toplamda 120.000 TL ödülün verileceği festivalde son başvuru tarihi ise 11 Ocak 2019 olarak belirlendi.

30. Ankara Uluslararası Film Festivaline başvurmak isteyen sinemacılar, yarışma ve gösterim şartlarının yer aldığı yönetmeliklere ve başvuru sayfasına www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşabilirler. Ulusal Uzun Film Yarışmasına başvuran filmlerde aranan ilk gösterimini 29 Nisan 2018’den sonra yapmış olma ve Ankara’da başka festivalde yarışmamış veya bir özel gösterimde gösterilmemiş olma şartları bu yıl Belgesel ve Kısa Filmler için de aranacak.

Festival bu yıl da “Ulusal Uzun”, “Belgesel” ve “Kısa Film” Yarışmalarının yanı sıra, ilk veya ikinci filmini çekecek olan yönetmenlerin, senaryo aşamasındaki uzun kurmaca yapımlarıyla başvurabileceği “Proje Geliştirme Desteği” ile Türkiye Sinemasının gelişimine katkı sağlayan yapımları teşvik etmeye devam ediyor.

Festival kapsamında;

En İyi Ulusal Uzun Filme: 50.000 TL,

Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Filme: 10.000 TL,

En İyi Projeye: 30. 000 TL, En iyi Belgesel Filme: 20.000 TL,

En iyi Kısa Filme: 10.000 TL destek verilecek.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali afişi de yarışma ile belirlenecek. Bireysel, kurumsal ya da ekip olarak katılıma açık olan 30. Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışması’nın sonucunda, festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak afişin sahibine, 5.000 TL ödül verilecek. Sanatçı, akademisyen, görsel iletişim profesyoneli, vakıf ve festival yöneticilerinden oluşacak bir jüri tarafından değerlendirilecek afiş tasarımı yarışması için ise son başvuru tarihi 28 Aralık 2018.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up