30 Ağustos 2013 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

Bu hafta, aksiyon, belgesel, biyografi, dram, gerilim, korku ve macera türünde 7 film vizyona girecek. İşte haftanın filmleri…

Cinayet Tezi Foto10

Cinayet Tezi (Thesis on a Homicide) 

Oscar Ödüllü “Gözlerindeki Sır”ın yıldızı Ricardo Darin ve “Hücre 211” ile çıkışa geçen Alberto Ammann’ın başrollerini paylaştığı psikolojik gerilimde Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar. Roberto’nun bu cinayet tezini çözmek ve katili tekrar birisini öldürmeden durdurmak için çok az vakti vardır.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

Daire 1303 3D (Apartment 1303-3D)

Daire 1303 3D (Apartment 1303-3D)

Deneyimli yazar ve yönetmen Michael Taverna (Resilient, Managua) Kei Oishi’nin romanından Ataru Oikawa tarafından yaratılan konsepti bu kez başrollerini Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Julianne Michelle, Corey Sevier ve John Diehl’ın paylaştıkları bir psikolojik gerilim hikâyesi olarak kurguladı.

Şöhret düşkünü annesinin baskısıyla yetişen Janet Slate özgürlüğüne kavuşabilmek için kız kardeşi ve annesinden ayrılarak bir apartman dairesi kiralar. Tek istediği sakin ve huzurlu bir hayata kurmaktır.

Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde bulduğu daire; serseri ve garip görünümlü apartman görevlisi, garip davranışlı komşuları ve duvarlardan gelen garip seslerle huzur vericiden çok ürkütücü yeni bir yaşam vaadetmektedir. Sabahları baş ağrısı ve vücudunda garip morluklarla uyanmasına rağmen anne evine dönmemeye kararlıdır.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

Kapalı Devre

Kapalı Devre (Closed Circuit)

Gerilim ve heyecan dolu Kapalı Devre (Closed Circuit)’de, uluslararası bir terör olayını aydınlatmaya çalışan ekipteki eski iki sevgilinin ilişkisini ve görevlerine olan bağlılıkları konu ediniyor.

Bir sabah Londra’da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır.

Teroristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Erdogan ne de avukatları haberdardır.  Başsavcı bu özel dava için avukat ataması yapacaktır ve savunma avukatı Claudia Simmons’ı bu göreve uygun görür. Bu özel görev için kurallar basittir; kanıt bir kez öğrenildikten sonra Claudia’nın kimseyle görüşmesine izni verilmeyecektir.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

Korku Seansı Foto20

Korku Seansı (The Conjuring)

Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan, “The Conjuring/Korku Seansı” dünyaca tanınmış doğaüstü olay araştırmacıları Ed ve Lorraine Warren’in, gözlerden uzak bir çiftlik evinde karanlık varlıklar tarafından dehşete sürüklenen bir aileye yardım etme çabalarını konu alıyor.

Olaylar Ed ve Lorraine’in, karanlık bir varlık tarafından hayatları alt üst edilen bir ailenin çiflik evine çağırılmalarıyla başlıyor. Şeytani bir varlıkla yüzleşmeye zorlandıklarında, Warrenlar, kendilerini hayatlarının en korkunç vakasının içinde buluyorlar.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

1D One Direction This Is Us

1D One Direction: This Is Us

Morgan Spurlock’un  yönettiği, One Direction: This Is Us filmi, grubun beş üyesinin hikâyelerini de anlatan, 3D formatında, bir film olarak hazırlandı. Filmde grup üyelerinin tümünün, İngiltere’de düzenlenen  X-Factor yarışmasına katılmalarının ardından, Simon Cowell tarafından nasıl bir araya getirildikleri, aileleriyle olan ilişkileri, hayalleri ve süratle ulaştıkları şöhretin nasıl bir his olduğu gözler önüne seriliyor.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

Ölümcül Oyuncaklar Kemikler Şehri (The Mortal Instruments City of Bones)

Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri (The Mortal Instruments: City of Bones)

Cassandra Clare’in kaleme aldığı tüm dünyada satış rekorları kıran fantastik serinin ilk kitabının uyarlaması “Ölümcül Oyuncaklar – Kemikler Şehri’nde başrolleri; Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Robert Sheehan, Kevin Zegers, Lena Headey, Kevin Durand ve Godfrey Gao paylaşıyor. Filmin yönetmeni ise Harald Zward.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

 

Yem 3D (Baıt 3D)

Yem 3D (Baıt 3D)

Kimble Rendall’ın yönetmenliğinde 3 boyutlu olarak çekilenfilmin başrollerini Richard Brancatisano, Xavier Samuel ve Chris Betts paylaşıyor.

Sakin bir Avustralya sahil kasabasında yaşayan yerli halk, tüm şehri yerle bir eden bir tsunami felaketi ile sarsılır.Kasabalarını yıkıma uğratan bu felaketin sonuçları hem maddi hem de manevi altından kalkılabilecek gibi değildir. İlk devasa dalganın ardından hayatta kalan Josh (Xavier Samuel), Kyle (Lincoln Lewis), Heather (Cariba Heine), Jaimie (Phoebe Tonkin) ve Ryan (Alex Russell) kendilerini bir marketin içerisinde savunmasız bir halde bulur. Kendilerini tehdit eden şey ise marketin taşması riskidir. Ancak, mağdurları bekleyen asıl felaket dev dalgalarsonrasında ortaya çıkan ölümcül köpekbalıklarıdır. Grup üyeleri Josh’ın saldıraya uğramasının ardından bu felaketi alt etmek için takım olarak mücadele etmeleri gerektiğini anlamaları çok da uzun sürmeyecektir.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

—————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up