3 Yeni Sinema Etkinliği Başlıyor

Etkinlikler Türkiye

Film Arası Dergisi ve Eyüp Belediyesi’nin her ay birlikte düzenleyecekleri 3 ayrı etkinlikte çok sayıda usta ve genç kuşak sinemacı Eyüp’te sinemaseverlerle bir araya gelecek.

NazanKesal-5

FİLM GİBİ HAYATLAR

Ekim’de başlayacak sinema etkinliklerinden biri olan Film Gibi, Türk Sinemasının usta oyuncularını Eyüp’te ağırlayacak. Filmleri aratmayan yaşamlarına dair anı ve duygularını dinleyicilerle paylaşacak olan ustalar, sinema serüvenlerini, unutamadıkları olay ve kahramanları anlatacak, programda ayrıca seyircilerden gelecek soruları yanıtlayacaklar. Film Gibi programının ilk konuğu, 80’i aşkın filmiyle Yeşilçam’ın utulmaz kadın aktörleri arasına giren usta oyuncu Nilüfer Aydan, 23 Ekim Perşembe günü, Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle bir araya gelecek.

YÖNETMEN ve OYUNCU BİR ARADA

Eyüp’te başlayacak diğer bir önemli sinema etkinliği olan 1 Yönetmen 1 Oyuncu, son dönem Türk sinemasının önemli filmlerinde birlikte çalışan isimleri bir araya getiriyor. 16 Ekim Perşembe günü başlayacak programın ilk konukları Daire filminin başrol oyuncuları Nazan Kesal ve Kanbolat Görkem Aslan olacak. Filmin yönetmeninin son anda yaşanan bir aksilik nedeniyle katılamayacağı Eyüp Göktürk Kültür Merkezi’ndeki programda, Kesal ve Aslan, filmi konuşacak ve seyircilerin sorularını yanıtlayacak.

SUAT KÖÇER ve CİHAN AKTAŞİRFAN SİNEMASI’NDA

İrfan Sineması adlı üçüncü sinema etkinliği ise Film Arası Yayın Yönetmeni Suat Köçer ve yazar Cihan Aktaş’ın birlikte modere ettiği bir sinema etkinliği olacak. Her ay sinemamızın önemli isimlerinden birini ağırlayacak olan Köçer ve Aktaş, seyircilerin soru ve düşüncelerine de yer verecek. 31 Ekim’de Caferpaşa Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek İrfan Sineması’nın ilk konuğu yönetmen Faysal Soysal olacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up