3. Psikeart Günleri Bilgi Üniversitesi’nde Yapılacak!

Etkinlikler

“Sinemada Kadın ve Psikiyatri” temasıyla düzenlenecek olan etkinlik 21-23 Mart tarihleri arasında Bilgi Üniversitesi-Santralistanbul’da gerçekleştirilecek.

Psikeatr Dergisi tarafından düzenlenen Psikeatr Günleri’nin üçüncüsü, Türkiye Psikiyatri Derneği’nin desteği ve Galata Film’in katkısıyla gerçekleştirilecek. Psikeart’ın 2012’den beri düzenlediği ve  gelenekselleşen Psikeart Günleri’nin üçüncüsünde, 14 oyuncu ve yönetmen, 27 akademisyen, dokuz film eleştirmeni ve yazar konuşma yapacak.

Psikeart Günleri’nde bu yıl 10 panel ve sekiz konferans düzenlenecek, değerli akademisyenlerin yönetiminde film eleştirilerinin yapıldığı beş çalışma grubu oluşturulacak. Bilgi Üniversitesi’nin santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan 3. Psikeart Günleri “Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumu üç gün sürecek.

Kadın imgesinin sinemada nasıl kullanıldığı, kadın ve erkek yönetmenlerin farklı kadın yorumları, kadına atfedilen değerler, perdede gördüğümüz kadın terapist ve hastalar, kadının psikolojisi, kısaca sinemanın cinsiyet sunumu 3. Psikeart Günleri “Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumunda ele alınacak.“Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumunda ayrıca, Buñuel, Bergman, Fellini ve Almodovar’ın filmlerinin analizleri, Trier’nin “Nymphomaniac” filmi de dahil sinemanın kadın karakterlere ve çıplaklığa bakışı yer alacak.

13141326433_57c49222ab_o

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up