3 Ocak 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Genel Türkiye

03 Ocak 2014 haftasında 3’ü yerli 5 film vizyona giriyor…

Bu hafta vizyona giren filmler şöyle;

11520729105_a99ca26133_b

“Halam Geldi”

2010 yılında ilk filmi “Çakal” ile adından bahsettiren yönetmen Erhan Kozan, yeni filmi “Halam Geldi”yle, sinemaseverle buluşuyor.

Yapımcılığını Sami Dündar’ın, senaristliğini Evrim Kanpolat’ın yaptığı filmin kadrosunda Miray Akay, Tunç Oral, Burçin Terzioğlu, Melisa Celayir, Melis Kara, Tugay Mercan, Necip Memili ve Görkem Eşgünoğlu rol alıyor.

Dram türündeki filmin konusu şöyle:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde medeniyetlerin iç içe geçtiği, birden fazla kültürün bir arada yaşadığı köylerden biri olan Akıncılar’da yaşayan Diyarbakırlı ve henüz 13 yaşındaki üç genç kızın hazin öyküsünü anlatıyor.Ve ülkemizin halen kanayan yaralarından biri olan, “çocuk gelinler” gerçeğini beyazperdeye taşıyor. Çocuk gelinlerin uzaktan uzağa seyrettiğimiz dramını, akraba evliliğinden doğan engelli çocukların yaşamını çocukların gözünden anlatan film aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak hayat buluyor. Film, aynı zamanda Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyi arasındaki sınır sorununu da insani yönleriyle ele alışıyla ön plana çıkıyor.”

Filmin fragmanı için tıklayınız!
————————————————–

“Oldboy”

Spike Lee’nin yönetmen koltuğuna oturduğu, senaryosunu Mark Protosevich’in kaleme aldığı, “Oldboy” filminin başrolünde Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley ve Samuel L. Jackson yer alıyor.

Gerilim türündeki filmin konusu şöyle;

“Joe Doucett kaçırılır ve dış dünyayla hiçbir iletişiminin olmadığı karanlık bir yere götürülür. Bu karanlık mahsende neden kaçırıldığını dahi bilmeden yirmi yıl boyunca tutsak edilir. Hiçbir kurtulma umudu kalmamışken televizyondan gösterilen bir haberde karısının öldürüldüğünü ve baş şüpheli olarak arandığını öğrenir ve günü gelip dışarı çıktığında öncelikli amacı karısının katillerini ve kendini kaçıranları bulup esaslı bir intikam almaktır. Ne var ki soruşturmaya başladığında zannettiği kadar özgür bir adam olmadığını ve tuzaklarla dolu bir suç ağına karşı zorlu bir yoldan geçmesi gerektiğini anlar.”

Filmin fragmanı için tıklayınız!
————————————————–

S003_C002_0612ZK

“Kusursuzlar”

2011 yılında ilk filmi “Canavarlar Sofrası”yla sektöre adım atan yönetmen Ramin Matin, ikinci filmi “Kusursuzlar”la sinemaseverle buluşuyor.

Senaristliğini Emine Yıldırım’ın yaptığı filmin başrolünde İpek Türktan, Esra Bezen Bilgin, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu, Suna Selen ve Elif Taşçıoğlu yer alıyor.

Ege bölgesinde geçen dram türündeki filmin konusu şöyle;

“30’lu yaşlarındaki iki kız kardeş, çocukken gittikleri Ege kasabasındaki yazlıklarına, bu sefer başbaşa bir süre dinlenmeye ve kafa dinlemeye giderler. Anneannelerinin evine, eski odalarına yerleşen Lale ve Yasemin başta sorunsuzca sahile gidip gelen, iyi anlaşan kız kardeşler gibi görünseler de, ikisinin de içinde kopan fırtınalar çok geçmeden su yüzüne çıkacaktır. Aralarındaki gerilim yan komşu Kerim’in hayatlarına girmesiyle iyice su yüzüne çıkar. Beraber geçirdikleri süre boyunca, geçmişten gelen ve halen kanayan yaralar peşlerini bırakmayacaktır.”

Filmin fragmanı için tıklayınız!
————————————————–

“Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı”

Ben Stiller imzalı “Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı”nda, başrolleri Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly ve Sean Penn paylaşıyor.

Dram, komedi, macera türünde filmde, “Life!” dergisinde çalışan Walter’ın bir yanda işini kaybetme ihtimali bir yanda sevdiği kadın onu hiç beklemediği maceralara sürüklemesi anlatılıyor.

 Filmin fragmanı için tıklayınız!
————————————————–

patron-mutlu-son-istiyor-1

“Patron Mutlu Son İstiyor”

Yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yaptığı filmin başrolünü Tolga Çevik ve Ezgi Mola paylaşıyor.

Romantik komedi türünde olan filmde, senaristlik yapan Sinan’ın bir öykü yazması gerekmektedir. Bunun için Kapadokya’ya giden Sinan, yinede bir şey elde edememiştir. Gittiği butik otelin sahibinin kızından etkilenen Sinan, öyküsünü buna göre kurgulaması anlatılıyor.

 Filmin fragmanı için tıklayınız!
————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up