3. Los Angeles Türk Film Festivali Başladı

Festivaller Manşet

3. Los Angeles Türk Film Festivali Başladı2

Türkiye Filmlerini Amerikan Sineması’nın kalbi Hollywood’la buluşturan  Los Angeles Türk Film Festivali’nin üçüncüsü bu yıl Yozgat Blues filmi ile start aldı.

Hollywood’un Tarihi Sineması “Egyptıan Theater” yapılan açılış gecesinde kırmızı halıda Saadet Işıl Aksoy’a Pamir Kıraner eşlik ederken, Reha Erdem, Derviş Zaim, Atalay Taşdiken, Rahman Altın, Ercan Kesal, Nadir Sarıbacak, Mete Horozoğlu sinemaseverlerle buluştu.

Los Angeles Türk Film Festivali’nin Kısa film yarışmasının ön elemeleri geçerek yarışacak olan 10 kısa filmin yönetmenleri, Festival boyunca Los Angeles’ta misafir edilecekler.

Festival’in Açılış filmi bu yıl “Yozgat Blues” oldu

Geçtiğimiz yıl Yılmaz Erdoğan imzalı “Kelebeğin Rüyası” filmiyle açılış yapan Festival’in bu yılki açılış filmi Yerli ve yabancı basından büyük ilgi gören Ercan Kesal ve Ayça Damgacı’nın başrolünü paylaştıkları, yönetmen koltuğunda ise, Mahmut Fazıl Coşkun’un yer aldığı bol ödüllü bir film olan Yozgat Blues ile yapıldı.

Dramatik komedi türünde bir film olan Yozgat Blues’la start verilen Festival’de, sırasıyla Meryem, Gözümün Nuru, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Devir ve Şarkı Söyleyen Kadınlar filmleri sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl 3.kez gerçekleşen Los Angeles Türk Film Festivali’nin yönetmen konukları arasında Derviş Zaim, Atalay Taşdiken, Hakki Kurtuluş, Melik Saraçoğlu, Mahmut Fazil Coşkun ve Reha Erdem yer alıyor. Sunuculuğunu ünlü oyuncu  Mete Horozoğlu’nun üstlendiği festival’in danışman kurulunda ise Semih Kaplanoğlu, Barbara Boyle, Belçim Bilgin, Kathy Smith, Alin Taşçiyan, Elvis Mitchell ve Rahman Altın bulunuyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up