3 Dil Konuşulan Şehre Sanatla Kardeşlik Gelecek

Türkiye

Yeni sezon sinema salonlarının en iddialı yapımı olarak yola çıkılan “Siirtli Hamlet” isimli komedi tarzındaki sinema filminin çekimlerine 23 Eylül’de başlanacak.

3 Dil Konuşulan Şehre Sanatla Kardeşlik Gelecek

Yapımcılığını Ferit Yüksek ve AYPİ Yapım’ın üstlendiği sinema filminin yönetmen koltuğunda başarılı bir isim Serli Nişanyan otururken, genel koordinatörlüğünü Yeşilçam’ın sevilen oyuncusu Bülent Polat, proje danışmanlığını da Figen Yücel yapıyor. “Siirtli Hamlet” isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda Yeşim Salkım, Sümer Tilmaç, Oya Aydoğan, Neslihan Günaydın Aka, Orçun Kaptan, Yaşar Alptekin, Sinan Bengier, Seda Aktuğlu gibi isimler yer alıyor.

Sinema filminin projesini yapan ve ortağı olan Ferit Yüksek, “1994 yılına kadar Siirt’te 4 sinema vardı. Çevre illerden insanlar en şık kıyafetlerini giyer sinemaya gelirlerdi, şu anda gerçek bir salonu yok, bu yapımla Siirt’te bir sinema salonu yapalım projesini de başlatacağım” dedi.

Çekeceği sinema filmi ile igili olarak  “Siirt ve Siirt halkının sanata ne kadar düşkün ve yatkın olduğunu göstereceğini ve Sanat ve kültürün olduğu hiçbir yerde kavganın olmayacağını da belirten Ferit Yüksek, “Filmde oynayan ve çalışan herkesin bu bilinçle yola çıktığını kaydetti.

Sanatsal çalışmaların barış sürecine de büyük katkı sağlayacağını ifade eden Ferit Yüksek, “Siirt Valisi Ahmet Aydın bölgenin gelişimine hizmeti olabilmesi için projeyi destekleyenlerin başında yer aldı” dedi. “Siirtli Hamlet” filmini büyük hedeflerle tasarladığını söyleyen Ferit Yüksek, “Bölgenin iş adamları ve barış sürecine sanatla destek vermek isteyen herkesi bu projede yer almaları için davet ediyorum, Siirt’i dünyaya tanıtmak için önemli desteğe de ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up