3. Boğaziçi Film Festivali ’25 Kasım Programı’

Festivaller

Sinefesto medya sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali film gösterimleri ve atölyelerle 27 Kasım‘a kadar devam ediyor.

bogazici-film-festivali

Festival kapsamında 25 Kasım Çarşamba günü The Marmara Pera’nın, Pera Pix salonunda 11.30 – 13.30 saatleri arasında Christophe Loizillon, Hu Wei, Lendita Zeqiraj, Onur Yağız ve Orhan İnce ile Türkiye’de ve Dünya’da Kısa Film Algısı başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

Kısa filmin yapısı, ne olduğu, üretim süreçleri, bu süreçleri etkileyen faktörler ile kısa filmin ticari yönleri ve geri dönüşleri konularının konuşulacağı programda III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivalinin ödüllü kısa kurmaca jürileri hazır bulunarak kendi deneyimlerini aktaracak.

Ardından canlandırma yönetmeni Şafak Tavkul’un, Sinema ve Propaganda: Farenin Akıl Almaz Yolculuğu konulu atölyesi sinemaseverler ile buluşacak.

İlk çizgi filmlerden günümüze, çizginin masumiyeti adı altında, seyrettiklerimizin taşıdığı anlamlar üzerine konuşulacak olan programda, Tom ve Jerry’den Şirinlere, Pamuk Prenses’ten Alaaddin’e, Mickey Mouse’tan Buggs Bunney’e kadar birçok ünlü yapımda yer alan subliminal mesajlardan bahsedilecek

Seans ve film detayları için: http://bogazicifilmfestivali.com/25-kasim/

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up