3. Boğaziçi Film Festivali ’23 Kasım Programı’

Festivaller

bogazici-film-festivali

Sinefesto medya sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali film gösterimleri ve atölyelerle 27 Kasım‘a kadar devam ediyor.

Festival kapsamında 23 Kasım Pazartesi günü 11.30–13.30 saatleri arasında The Marmara Pera’nın Pera Pix salonunda; Amir Esfandiari, Delizia Flaccavento, Mouna B. Stewart, Nikolas Megrelis, Semra Güzel Korver’in katılımıyla Belgesel Filmin Bugünü ve Yarını başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

Belgesel film üretmek dünyanın her yerinde başlı başına bir mücadele süreci. Üretim kaynakları, fonlar, pitchingler, özel ve kamusal destekler, televizyon kanalları… Üretimden sonra da seyirci ile buluşma serüveni başlar. Sinemalar, internet ortamı, televizyon kanalları, dağıtım ağları…

Bu söyleşide bütün bu süreçlerin kahramanları olan belgeselciler, yaşadıklarını, yarına yönelik çözüm önerilerini, arayışlarını, beklentilerini, umutlarını ve kendi serüvenlerini gençlerle paylaşacak.

Ardından saat 14:00’de Ümit Ünal ile Sinemada Hikaye atölyesi kapsamında; sinema dili konusunda katılımcılar başlangıç adımlarını atacak. Öncelikle yazılı ve sözlü dil ile sinema dilinin arasındaki farkı saptayacak ve sinema dilinin temel öğeleri örneklerle incelenecek.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up