3. Altın Çınar Film Festivali Perdelerini Açtı

Festivaller Türkiye

3. Altın Çınar Film Festivali Perdelerini Açtı

Kayseri’de 5 – 8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival, ERÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda yapılan söyleşi ile başladı.

Animasyon Film Seçici Kurul üyeleri Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fethi Kaba, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümünden Berat İlk, İpek Üniversitesi Sinema Sanatları Fakültesi Animasyon Bölümü öğretim görevlisi Eren Erdoğan, animasyon film yönetmenleri Cenk Köksal ile Özgül Gürbüz ve öğrenciler katıldı.

Festivalin Gala Gecesinde Türkiye sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu’na ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’, Suna Selen, Suzan Avcı ve Yılmaz Köksal’a da ‘Sinemanın Çınarı’ ödülleri takdim edildi.

Dört gün sürecek festivalde ulusal belgesel, ulusal kısa film ve animasyon dalında finale kalan 10’ar filmin yarışacağı festivalde toplam 30 bin TL ödül dağıtılacak.

Uluslararası teması Filistin olarak belirlenen 3. Kayseri Altın Çınar Film Festivali boyunca Filistin’den sinema sanatçıları ve yönetmenler katılıp film gösterimleri ve söyleşiler yapılacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up