28 Mart 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

28 Mart 2014 haftasında 7 yeni film gösterime girdi. Haftanın yerli yapımları Kızım İçin, Meddah ve Peri Masalı. İşte haftanın filmleri…

Adalet İçin

 

Heinrich von Kleist’in “Michael Kohlhaas” isimli eserinden uyarlanan Adalet İçin, 16. yüzyılda yaşayan bir at tacirinin hak arama mücadelesini konu ediniyor.

2013 Cannes Film Festivali’nde Altın  Palmiye Ödülü’ne aday gösterilen filmin yönetmenlik koltuğunda Arnaud des Pallières oturuyor.

Mads Mikkelsen ve David Kross’un başrollerini paylaştıkları filmin senaryosu Arnaud des Pallıères ve Chrıstelle Berthevas’a ait.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Binlerce Kez İyi Geceler

 

Dünyanın sayılı savaş fotoğrafçılarından Rebecca’nın hikayesini konu edinen filmin başrollerini Juliette Binoche ve Nikolaj Coster-Waldau gibi isimler paylaşıyor.

Senaryosunu Harald Rosenløw-Eeg ve Eric Poppe’nin kaleme aldığı filmde yönetmenlik koltuğunda Erik Poppe oturuyor.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Güzel ve Çirkin

 

Klasik “Güzel ve Çirkin” hikayesi, bu sefer bir Fransız uyarlaması olarak sinemaseverlerle buluşacak. Filmin yönetmenliğini Samurayın Gözyaşları, Kurtların Kardeşliği ve Sessiz Tepe gibi filmleri yöneten Christophe Gans üstlendi.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Kızım İçin

 

Bir baba ile kızının hikayesini anlatan Kızım İçin, haftanın yerli yapımları arasında.

Hakan Haksun imzalı filmin oyuncu kadrosunda Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay, Berke Üzrek, İlayda Çevik, Hakan Altıner, Sefa Zengin, Tayfun Sav, Yakup Yavru ve Güler Ökten gibi isimler bulunuyor.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Meddah

 

Meşhur bir tiyatro oyuncusuyken otel odalarında dostlarının yardımlarıyla yaşamaya çalışan Aziz’in hikayesi  beyazperdeye taşınıyor.

Yapımcılığını İklim filmin üstlendiği yönetmenliğini Batur Emin Akyel’in yaptığı, yurtdışında ilk defa Kasım ayında Bangkok’ta World Film Festivali’nde gösterildi. Daha sonra film 6-13 Aralık tarihlerinde Hindistan’ın Kerela eyaletinin başkenti Trivandrum’da düzenlenen 18.Uluslararası Kerela Film Festivali’nde yarışma bölümünde yer aldı.

Münir Canar ve Tuğçe Kumral’ın başrollerini paylaştıkları filmde Evren Bingöl, Tolga Evren, Hakan Gerçek, Haldun Boysan, Mehmet Atay, Erdoğan Aydemir, İsmail Düvenci, Metin Beğen, Süleyman Atanısev, Gözde Türkpençe, Beyza Şekerci, Osman Akça, Fatih Sönmez, Çağrı Şensoy, Atilla Keskin, Yaren Aynuz ve Doğa Bölükbaşı da yer alıyor.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Peri Masalı

 

Araf, Cennet gibi filmlerin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan, 2012 yılında Bana Bir Soygun Yaz filmini çeken Biray Dalkıran, Peri Masalı ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Emre Kızılırmak ve Burcu Kıratlı’nın başrolde olduğu Film, Mert’in evlenmek istediği Peri’nin isteğini yerine getirme çabasını anlatıyor.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Yves Saint Laurent 

 

Fransız moda tasarımcısı ve moda tarihinin önemli isimlerinden Yves Saint Laurent’in başarı öyküsünü beyazperdeye taşıyan Yves Saint Laurent sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up