26. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nin Adayları Açıklandı

Hollywood Manşet

26. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ne aday olan film ve diziler belli oldu.

Bu sene 26. sı düzenlenecek Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri adayları açıklandı. Birçok kanal ve platform arasından sıyrılıp 26 adaylıkla en fazla adaylığı yakalayan Netflix‘i 22 adaylığıyla HBO takip ediyor.

7 Mart‘ta dağıtılacak Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri‘nin tüm kategori adayları şu şekilde:

En İyi Dram Dizisi

  • “Better Call Saul” (AMC)
  • “The Crown” (Netflix)
  • “The Good Fight” (CBS All Access)
  • “Lovecraft Country” (HBO)
  • “The Mandalorian” (Disney Plus)
  • “Ozark” (Netflix)
  • “Perry Mason” (HBO)
  • “This Is Us” (NBC)

En İyi Kadın Oyuncu (Dram)

  • Christine Baranski – “The Good Fight” (CBS All Access)
  • Olivia Colman – “The Crown” (Netflix)
  • Emma Corrin – “The Crown” (Netflix)
  • Claire Danes – “Homeland” (Showtime)
  • Laura Linney – “Ozark” (Netflix)
  • Jurnee Smollett – “Lovecraft Country” (HBO)

En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

  • Jason Bateman – “Ozark” (Netflix)
  • Sterling K. Brown – “This Is Us” (NBC)
  • Jonathan Majors – “Lovecraft Country” (HBO)
  • Josh O’Connor – “The Crown” (Netflix)
  • Bob Odenkirk – “Better Call Saul” (AMC)
  • Matthew Rhys – “Perry Mason” (HBO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dram)

  • Gillian Anderson – “The Crown” (Netflix)
  • Cynthia Erivo – “The Outsider” (HBO)
  • Julia Garner – “Ozark” (Netflix)
  • Janet McTeer – “Ozark” (Netflix)
  • Wunmi Mosaku – “Lovecraft Country” (HBO)
  • Rhea Seehorn – “Better Call Saul” (AMC)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dram)

  • Jonathan Banks – “Better Call Saul” (AMC)
  • Justin Hartley – “This Is Us” (NBC)
  • John Lithgow – “Perry Mason” (HBO)
  • Tobias Menzies – “The Crown” (Netflix)
  • Tom Pelphrey – “Ozark” (Netflix)
  • Michael K. Williams – “Lovecraft Country” (HBO)
  • En İyi Komedi Dizisi
  • “Better Things” (FX)
  • “The Flight Attendant” (HBO Max)
  • “Mom” (CBS)
  • “Pen15” (Hulu)
  • “Ramy” (Hulu)
  • “Schitt’s Creek” (Pop TV)
  • “Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • “What We Do in the Shadows” (FX)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

  • Pamela Adlon – “Better Things” (FX)
  • Christina Applegate – “Dead to Me” (Netflix)
  • Kaley Cuoco – “The Flight Attendant” (HBO Max)
  • Natasia Demetriou – “What We Do in the Shadows” (FX)
  • Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek” (Pop TV)
  • Issa Rae – “Insecure” (HBO)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

  • Hank Azaria – “Brockmire” (IFC)
  • Matt Berry – “What We Do in the Shadows” (FX)
  • Nicholas Hoult – “The Great” (Hulu)
  • Eugene Levy – “Schitt’s Creek” (Pop TV)
  • Jason Sudeikis – “Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • Ramy Youssef – “Ramy” (Hulu)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)

  • Lecy Goranson – “The Conners” (ABC)
  • Rita Moreno – “One Day at a Time” (Pop TV)
  • Annie Murphy – “Schitt’s Creek” (Pop TV)
  • Ashley Park – “Emily in Paris” (Netflix)
  • Jaime Pressly – “Mom” (CBS)
  • Hannah Waddingham – “Ted Lasso” (Apple TV Plus)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)

  • William Fichtner – “Mom” (CBS)
  • Harvey Guillén – “What We Do in the Shadows” (FX)
  • Daniel Levy – “Schitt’s Creek” (Pop TV)
  • Alex Newell – “Zoey’s Extraordinary Playlist” (NBC)
  • Mark Proksch – “What We Do in the Shadows” (FX)
  • Andrew Rannells – “Black Monday” (Showtime)

En İyi Mini Dizi

  • “I May Destroy You” (HBO)
  • “Mrs. America” (FX)
  • “Normal People” (Hulu)
  • “The Plot Against America” (HBO)
  • “The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • “Small Axe” (Amazon Studios)
  • “The Undoing” (HBO)
  • “Unorthodox” (Netflix)

En İyi TV Filmi

  • “Bad Education” (HBO)
  • “Between the World and Me” (HBO)
  • “The Clark Sisters: First Ladies of Gospel” (Lifetime)
  • “Hamilton” (Disney Plus)
  • “Sylvie’s Love” (Amazon Prime Video)
  • “What the Constitution Means to Me” (Amazon Prime Video)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • Cate Blanchett – “Mrs. America” (FX)
  • Michaela Coel – “I May Destroy You” (HBO)
  • Daisy Edgar-Jones – “Normal People” (Hulu)
  • Shira Haas – “Unorthodox” (Netflix)
  • Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Tessa Thompson – “Sylvie’s Love” (Amazon Prime Video)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • John Boyega – “Small Axe” (Amazon Prime Video)
  • Hugh Grant – “The Undoing” (HBO)
  • Paul Mescal – “Normal People” (Hulu)
  • Chris Rock – “Fargo” (FX)
  • Mark Ruffalo – “I Know This Much is True” (HBO)
  • Morgan Spector – “The Plot Against America” (HBO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • Uzo Aduba – “Mrs. America” (FX)
  • Betsy Brandt – “Soulmates” (AMC)
  • Marielle Heller – “The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Margo Martindale – “Mrs. America” (FX)
  • Winona Ryder – “The Plot Against America” (HBO)
  • Tracey Ullman – “Mrs. America” (FX)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • Daveed Diggs – “The Good Lord Bird” (Showtime)
  • Joshua Caleb Johnson – “The Good Lord Bird” (Showtime)
  • Dylan McDermott – “Hollywood” (Netflix)
  • Donald Sutherland – “The Undoing” (HBO)
  • Glynn Turman – “Fargo” (FX)
  • John Turturro – “The Plot Against America” (HBO)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up