25. Uluslararası Adana Film Festivali Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

Festivaller Türkiye

Adana Film Festivali’nin ‘Ustaya Saygı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ ve ‘Onur Ödülleri’ sahiplerine teslim edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 25. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Onur Ödülleri Gecesi, Adana HiltonSA’da düzenlendi. Nefise Karatay ve Oktay Kaynarca sunuculuk yaptığı ödül gecesinde Cihan Ünal, Nebil Özgentürk, Tuba Büyüküstün, Tomris Giritlioğlu, Nuri Alço, merhum Yakup Yavru, Çiğdem Tunç, Levent Özdilek ve sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Törende Ustaya Saygı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Şerif Gören’e, Onur Ödülleri ise Cüneyt Arkın, Muhterem Nur, Ahmet Mekin ve Süleyman Turan’a takdim edildi. Ödüllerin takdim edilmesinden önce konuklara ve canlı yayında Türkiye’ye hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk sinemasının temsilcilerini Adana’da konuk etmekten ve Adana Film Festivali’nin 25’incisini düzenlemekten şeref duyduklarını açıkladı.

Ödül töreninde ilk olarak Vizyon Sahibi Yönetmen Ödülü, Rus yönetmen Aleksey Fedorchenko’ye verildi. Ödülü takdim eden Başkan Hüseyin Sözlü; Rus yönetmeni Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Fedorchenko’yu tebrik etti. Sonrasında Ustaya Saygı Yaşam Boyu Başarı Ödülü, usta yönetmen Şerif Gören’e verildi. Gören, ilk filmini Adana’da çektiğini belirterek, bunun uğurlu geldiğini söyledi.

Sanatçı Ahmet Mekin ise onur ödülünü Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın’ın elinden aldı. Mekin, sanat hayatının en önemli ödüllerinden birini aldığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Cüneyt Arkın adına onur ödülünü ise sanatçının eşi Betül Cüreklibatur ve oğlu Murat Arkın aldı. Türk sinemasının en ünlü kadın sanatçılarından Muhterem Nur ise ödülünü MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı’dan aldı.Süleyman Turan’a ödülünü de Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü verdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up