25. Saraybosna Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu

Avrupa Sineması Manşet

Bosna Hersek’te düzenlenen 25. Saraybosna Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. “Kız Kardeşler” filminin yönetmeni Emin Alper, en iyi yönetmen seçilerek Saraybosna’nın Kalbi Ödülü’ne layık görüldü.

Saraybosna’nın Kalbi” adı verilen 25. Saraybosna Film Festivali kapsamında ödüller, Bosna Hersek’teki tarihi Ulusal Tiyatro Binası’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bosna Hersekli yönetmen Ena Sendijarevic’in “Take Me Somewhere Nice” filmi en iyi uzun metraj film seçilirken, Azeri Hilal Baydarov’un yönettiği “When The Persimmons Grew” filmi en iyi belgesel ödülüne layık görüldü.

En iyi yönetmen ödülünü “Kız Kardeşler” filmiyle Emin Alper alırken, en iyi kadın oyuncu ödülüne “Rounds” filmindeki rolüyle İrini Jambonas, en iyi erkek oyuncu ödülüne ise “And Then We Danced” filmindeki rolüyle Levan Gelbakhiani layık görüldü.

Alper, ödülü almanın kendisi için onur verici olduğunu belirterek, “Her zaman çağırın, her zaman gelirim. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

İşte kazananların tamamı:

En İyi Film: “Take Me Somewhere Nice” (Ena Sendijarevic)
En İyi Yönetmen: Emin Alper “Kız Kardeşler”
En İyi Kadın Oyuncu: İrini Jambonas “Rounds”
En İyi Erkek Oyuncu: Levan Gelbakhiani “And Then We Danced”

En İyi Kısa Film: “The Last Image Of Father” (Stefan Djordjevic)
En İyi Öğrenci Filmi: “Sherbet” (Nikola Stojanovic)
En İyi Belgesel: “When The Persimmons Grew” (Azeri Hilal Baydarov)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up