Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

23. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nde 4 İtalyan Filmi Gösteriliyor

Yayınlandı

tarihinde

İtalya, 23 – 30 Kasım 2011tarihleri arasında düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’ne 4 film ile katılıyor.

Gösterilecek filmler şunlar:

Michele Mortara’nın yönettiği Rezervasyon Fazlası (Overbooking), Domenico Emanuele de Feudis’in yönettiği Büyük Otelin Koridoru (Il Corridoio Del Grande Albergo), Beppe Tafarula’nun yönettiği Müşteri Hizmetinde (Al Servizio Del Cliente) ve Enrica Maria Artale’nin yönettiği Gelecek Senin Elinde (Il Futuro Nelle Tue Mani)adlı filmler İtalyanca, Türkçe altyazılı ve ücretsiz gösteriliyor.

Rezervasyon Fazlası 

İtalya, 2010, 16 mm, Renkli, 11’37’’

Yönetmen: Michele Mortara

Senaryo: Christian Poli, Michele Mortara

Kurgu: Alessandra Minini

Müzik: Catilina Sherman

Ses: Dolby Digital

Yapımcı: Luca Callori di Vignale

Yapım: Miguel Gatti

Oyuncular: Ivano Marescotti, Alessandro Demcenko, Alessia Olivetti, Romano Treré, Alessia Melfi

Jonathan Girolami Havaalanında check in sahasındayız. Aşırı rezervasyon nedeniyle bir yolcunun uçağa binmesi engellenir. Bu sıradan bir rezervasyon aşımı olmayıp, o havaalanında ilk kez görülen bir olaydır. Aslında başrol oyuncusu, eşi yada kız arkadaşı tarafından refakat edilen, bir hasta yatağında yatmakta olan ölüdür.

Michele Mortara Milano Güzel Sanatlar Yeni Akademisi görsel-işitsel bölümü mezunudur. 1996 yılında Filmmaster’le bir sözleşme imzalamıştır. İlk rolü, yapım asistanlığı olup, daha sonra Post Prodüksiyon yardımcılığına geçmiştir. 2004 yılında kendi yazdığı Aids hakkındaki ilk reklam filmini yapmıştır. Halen yönetmen olarak çalışmaktadır.

Büyük Otelin Koridoru

İtalya, 2010, R3D per REDCAM digitale, Renkli, 15’42’’

Yönetmen: Domenico Emanuele de Feudis

Senaryo: Marco Pelliccioli

Kurgu: Lorenzo Petracchi, Andrea Zoppis

Müzik: Matteo Carbone

Ses: Matteo Carbone

Yapımcı: Giovanna Di Palma

Yapım: Nuct Lab, Domenico de Feudis

Dağıtım: Nuct

Oyuncular: Alberto Troiano, Marco Iannaccone

Bir adam kötü bir pansiyonda bir gece geçirmek zorundadır. Geceleyin tuvalete gitmek zorunda kalır. Ama ortak tuvalet tam da koridorun ortasındadır. Kapıya yaklaşınca tam kendi yarısını yansıtan bir görüntüyle karşılaşır. Tuvalete gittiklerini göstermemek için, her ikisi birbirinden habersiz tuvalete gitmeye çalışır.

Domenico Emanuele de Feudis Puglialı genç bir yönetmendir. Roma’da oturup okumaktadır. 2009 yılında NUCT’tan (Uluslararası Sinema ve Televizyon Okulu) mezun olmuştur. Halen, Storyboard Artist olarak çalışıp belgesel, spot, videoklip ve kısa film yapmaktadır. NuctaLab’ın tarafından üretilen Büyük Otelin koridoru adlı film Dino Buzzati’nin bir hikayesine dayanmaktadır.

Müşteri Hizmetinde

İtalya, 2010, HD, 2:35, Renkli, 5’35’’

Yönetmen: Beppe Tufarulo

Senaryo: Fabrizio Bozzetti

Kurgu: Stefano Cravero, A.M.C.

Müzik: Le-Li e Mange Tout

Ses: Vincenzo Urselli

Yapımcı: Annamaria Granatello, Francesca Solinas

Yapım: Premio Solinas in collaborazione con Gratta e Vinci

Dağıtım: Blue Suede Shoots

Oyuncular: Giampiero Judica, Lucia Mascino, Francesco Mandelli, Maurizio Lombardi, Hal Yamanouchi, Niccolò Senni, Esther Elisha, Carola Claravino, Diego Toffanello, Antonio Cervigni, Ilze Adumane, Teodora Altomare

Bir süpermarket çalışanları denemekte oldukları gece mesaisinde müşterinin ilgisini çekecek yeni yöntemlerin arayışı içindedir.

Giuseppe Tufarolo on yıl önce MTV için çalışmaya başlar. Çok sayıda videoklip ve televizyon programı çalışması yapar. Belgeseller yönetir ve 2007 Ilaria Alpi ödülünün sahibi olur. Milano’da IED İdarecilik ve İletişim konulu master programında hocalık yapmaktadır. Çok sayıda televizyon showu, belgesel, reklam filmleri çeken TapeLess Filmin kurucularındandır. 2010 yılında Solinas ödülünün sahibi olmuştur.

Gelecek Senin Elinde

İtalya, 2010, HD, 2:35, Renkli, 5’35’’

Yönetmen: Enrico Maria Artale

Senaryo: Maria Artale, Francesca De Lisi, Luca Giordano

Kurgu: Francesco Di Stefano

Müzik: Paolo Testa

Ses: Flavia Ripa

Yapım: CSC Production

Dağıtım: Carla Manfredonia (CSC)

Oyuncular: Adriano Candiamo, Francesco Sala, Ilaria Giachi, Giulio Cristini

İnsan davranışının; idrarın sistematik bir şekilde izlenerek kontrol edildiği bir toplumda, tuvalette kilitli olan genç bir erkek elinde bir kavanozla uygun dürtüyü beklemektedir. Çaresizce çabalamaktadır. Genç bir hemşire dikkatlice ona bakınca, hemşirenin güzelliği işleri karıştırır. Ve gerginlik yükselir…

Enrico Maria Artale Felsefe Fakültesi’nden mezun olmuştur. Deneysel video alanında çalışmış, pek çok ödül kazanmıştır. 2009 yılında ilk kısa filmi, “Allegro Compreso”, İtalya, İngiltere ve Amerika’daki birçok festivale seçilmiştir. 2010 yılında Aquilalı rugby takımına adanan “I Giganti dell’Aquila” adlı belgeseli sunmuştur.

sinefesto.com / Barış Karabulut

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

Yarışmaya 13 film layık görüldü!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

 İstanbul Film Festivali

Bu yıl 40.’sı düzenlenen “İstanbul Film Festivali“nde Ulusal Yarışma kategorisinde yarışacak 13 film belli oldu. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ilk kez 1982 yılında bir sinema haftası olarak düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 40. yaşını kutluyor. 29 Haziran’a kadar devam edecek 40. İstanbul Film Festivali, 1 Nisan tarihinde ilk çevrimiçi gösterimiyle başladı. 

Dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden, sinemamızın yeni yapımlarına, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlerden klasiklere ve yeni keşiflere, aralarında efsane yönetmenlerden iz bırakan başyapıtların ve kült filmlerin de bulunduğu zengin programıyla bu yıl pandemi şartlarını da gözetmeye devam ederek nisan, mayıs ve haziran aylarına yayılıyor. 

40. İstanbul Film Festivali’nin çevrimiçi gösterimleri filmonline.iksv.org üzerinden gerçekleşiyor. Nisan ve mayıs ayları boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü yeni filmler gösterime sunuluyor. Festivalin Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması‘nın 20-29 Mayıs’ta çevrimiçi ve pandemi koşullarına bağlı olarak sinema salonlarında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Festivalin Uluslararası Yarışma ile Galalar bölümlerindeki filmlerin, haziran ayında hem açık hava mekânlarda hem de sinema salonlarıyla çevrimiçi platformda festival takipçileri ile buluşması bekleniyor. 

Festival gösterimlerine kısıtlama ve uygulamaların elverdiği durumda yurtiçinden ve yurtdışından konuk yönetmen ve oyuncuların katılımı da planlanan festivalin Ulusal Yarışma bölümünde yarışacak filmler ise bugün açıklandı.

İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri

 • Av / AV: The Hunt / Emre Akay 
 • 9,75 / Uluç Bayraktar 
 • Sardunya / Geranium / Çağıl Bocut 
 • Bir Nefes Daha / When I’m Done Dying / Nisan Dağ 
 • Beni Sevenler Listesi / The List of Those Who Love Me / Emre Erdoğdu 
 • Yeniden Leyla / Leyla Once Again / Barış Hancıoğulları 
 • Zîn ve Ali’nin Hikâyesi / Govenda Ali û Dayka Zîn / The Dance of Ali and Zin / Mehmet Ali Konar 
 • Af / Forgiveness / Cem Özay 
 • Çatlak / Fractured / Fikret Reyhan 
 • Cemil Şov / The Cemil Show / Barış Sarhan 
 • İnsanlar İkiye Ayrılır / Two Types of People / Tunç Şahin 
 • Dirlik Düzenlik / It’s All About Peace and Harmony / Nesimi Yetik 
 • Sen Ben Lenin / You Me Lenin / Tufan Taştan 
Okumaya Devam Et

Festivaller

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin İkinci Etabı Başlıyor

Çevrimiçi ve ücretsiz.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali”nin ikinci etabı 22 Nisan’da kaldığı yerden devam ediyor.

Kadın Yönetmenler Derneği’nin organizasyonu ile hayata geçen “4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali“nin ikinci etabı 22 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında yine çevrimiçi koşullarda ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bu yıl #sığamıyoruz sloganı ile hayata geçen festivalin film programı çerçevesinde uzun metraj, kısa kurmaca ve kısa belgesel ve deneysel kategorileri olmak üzere dört dalda yarışmanın düzenlendiği ve ayrıca yarışma dışı gösterimlerin de yer aldığı ulusal seçkinin yanı sıra, Balkan sinemasının yakın dönemdeki seçkin örnekleri de izlenebilecek.

Yönetmen söyleşilerinin yanı sıra Hira Selma Kalkan ile “Sanatla Terapi Atölyesi”, WMC’nin katkılarıyla Sezen Kayhan ile “Belgesel Yapımında Fırsatlar ve Engeller Atölyesi”, Zeynep Merve Uygun ile “KYF Doc Lab: Yeni Medya Belgeselleri MasterClass” ve Prof. Berrak Taranç ise 23 Nisan kapsamında çocuklar için müzik atölyesi festivalin ikinci etabındaki etkinlikler olacak. Festivalin seçkiye giremeyen yönetmenlere yönelik çevrimiçi gerçekleştirdiği “Face to Face geri bildirim etkinliği de yine Nisan ayında düzenlenecek. Ayrıca mart ayında gerçekleştirilen Gözde Yenipazarlı sanal fotoğraf sergisinden sonra, bu ay da Dr. Ebru Beyazıt’ın fotoğraf seçkisi yine festivalin websitesi üzerinden yayınlanacak. Yönetmen söyleşileri ve genel katılımcılara açık olan diğer etkinlikler festivalin Youtube hesabı üzerinden takip edilebilecek. Festivalin tüm etkinlik programı sosyal medya hesaplarından da günlük olarak paylaşılacak.

Tüm film gösterimleri festivalin resmi websitesi olan kadinyonetmenlerfestivali.com adresi üzerinden 22 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında süre ya da gösterim kısıtlaması olmadan, sadece websitesi üyeliği ile izlenmeye açık olacak.

Festivalin İzmir’de fiziki olarak gerçekleştirilecek 3. Etabı; pandemi koşullarının izin verdiği ölçüde 25-30 Haziran 2021 tarihleri arasında Seferihisar’da ödül töreni ve özel gösterimler şeklinde planlanıyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

Festival, 13-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

27. Saraybosna Film Festivali‘nin online başvuruları açıldı.

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 27. Saraybosna Film Festivali‘nin film ve diziler için online başvuruları açıldı.

Film yazarları ve yapımcıları, filmlerini / drama dizilerini gönderebilecekleri kategoriler:

 • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film
 • Yarışma Bölümü – Belgesel Film
 • Yarışma Bölümü – Kısa Film
 • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi
 • In Focus
 • Avant Premiere- Yerel diziler için
 • Açık Hava
 • Kinoskop
 • Yaz Gösterimi
 • Avrupalı Kısa Filmler
 • Çocuk Bölümü
 • Genç Arenası
 • Geçmişle İlişki Kurmak
 • BH Film Bölümü

Yukarıda belirtilen kategoriler için bütün kayıtlar 28 Mayıs 2021 tarihine kadar festivale başvuru yapabilir.

Film gönderim ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Belgesel Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Kısa Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi ÜCRETSİZ
 • BH Film Bölümü ÜCRETSİZ

Başvuruları başlayan diğer programlar:

 • Uzun metraj filmler için (60 dakika veya daha uzun) – 70 BAM veya 35 Euro
 • Kısa film (kapanış jeneriği dahil 30 dakikaya kadar) – 30 BAM veya 15 Euro

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Saraybosna Film Festivali‘ne buradan başvuru yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Popüler