Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

23. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nde 4 İtalyan Filmi Gösteriliyor

Yayınlandı

tarihinde

İtalya, 23 – 30 Kasım 2011tarihleri arasında düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’ne 4 film ile katılıyor.

Gösterilecek filmler şunlar:

Michele Mortara’nın yönettiği Rezervasyon Fazlası (Overbooking), Domenico Emanuele de Feudis’in yönettiği Büyük Otelin Koridoru (Il Corridoio Del Grande Albergo), Beppe Tafarula’nun yönettiği Müşteri Hizmetinde (Al Servizio Del Cliente) ve Enrica Maria Artale’nin yönettiği Gelecek Senin Elinde (Il Futuro Nelle Tue Mani)adlı filmler İtalyanca, Türkçe altyazılı ve ücretsiz gösteriliyor.

Rezervasyon Fazlası 

İtalya, 2010, 16 mm, Renkli, 11’37’’

Yönetmen: Michele Mortara

Senaryo: Christian Poli, Michele Mortara

Kurgu: Alessandra Minini

Müzik: Catilina Sherman

Ses: Dolby Digital

Yapımcı: Luca Callori di Vignale

Yapım: Miguel Gatti

Oyuncular: Ivano Marescotti, Alessandro Demcenko, Alessia Olivetti, Romano Treré, Alessia Melfi

Jonathan Girolami Havaalanında check in sahasındayız. Aşırı rezervasyon nedeniyle bir yolcunun uçağa binmesi engellenir. Bu sıradan bir rezervasyon aşımı olmayıp, o havaalanında ilk kez görülen bir olaydır. Aslında başrol oyuncusu, eşi yada kız arkadaşı tarafından refakat edilen, bir hasta yatağında yatmakta olan ölüdür.

Michele Mortara Milano Güzel Sanatlar Yeni Akademisi görsel-işitsel bölümü mezunudur. 1996 yılında Filmmaster’le bir sözleşme imzalamıştır. İlk rolü, yapım asistanlığı olup, daha sonra Post Prodüksiyon yardımcılığına geçmiştir. 2004 yılında kendi yazdığı Aids hakkındaki ilk reklam filmini yapmıştır. Halen yönetmen olarak çalışmaktadır.

Büyük Otelin Koridoru

İtalya, 2010, R3D per REDCAM digitale, Renkli, 15’42’’

Yönetmen: Domenico Emanuele de Feudis

Senaryo: Marco Pelliccioli

Kurgu: Lorenzo Petracchi, Andrea Zoppis

Müzik: Matteo Carbone

Ses: Matteo Carbone

Yapımcı: Giovanna Di Palma

Yapım: Nuct Lab, Domenico de Feudis

Dağıtım: Nuct

Oyuncular: Alberto Troiano, Marco Iannaccone

Bir adam kötü bir pansiyonda bir gece geçirmek zorundadır. Geceleyin tuvalete gitmek zorunda kalır. Ama ortak tuvalet tam da koridorun ortasındadır. Kapıya yaklaşınca tam kendi yarısını yansıtan bir görüntüyle karşılaşır. Tuvalete gittiklerini göstermemek için, her ikisi birbirinden habersiz tuvalete gitmeye çalışır.

Domenico Emanuele de Feudis Puglialı genç bir yönetmendir. Roma’da oturup okumaktadır. 2009 yılında NUCT’tan (Uluslararası Sinema ve Televizyon Okulu) mezun olmuştur. Halen, Storyboard Artist olarak çalışıp belgesel, spot, videoklip ve kısa film yapmaktadır. NuctaLab’ın tarafından üretilen Büyük Otelin koridoru adlı film Dino Buzzati’nin bir hikayesine dayanmaktadır.

Müşteri Hizmetinde

İtalya, 2010, HD, 2:35, Renkli, 5’35’’

Yönetmen: Beppe Tufarulo

Senaryo: Fabrizio Bozzetti

Kurgu: Stefano Cravero, A.M.C.

Müzik: Le-Li e Mange Tout

Ses: Vincenzo Urselli

Yapımcı: Annamaria Granatello, Francesca Solinas

Yapım: Premio Solinas in collaborazione con Gratta e Vinci

Dağıtım: Blue Suede Shoots

Oyuncular: Giampiero Judica, Lucia Mascino, Francesco Mandelli, Maurizio Lombardi, Hal Yamanouchi, Niccolò Senni, Esther Elisha, Carola Claravino, Diego Toffanello, Antonio Cervigni, Ilze Adumane, Teodora Altomare

Bir süpermarket çalışanları denemekte oldukları gece mesaisinde müşterinin ilgisini çekecek yeni yöntemlerin arayışı içindedir.

Giuseppe Tufarolo on yıl önce MTV için çalışmaya başlar. Çok sayıda videoklip ve televizyon programı çalışması yapar. Belgeseller yönetir ve 2007 Ilaria Alpi ödülünün sahibi olur. Milano’da IED İdarecilik ve İletişim konulu master programında hocalık yapmaktadır. Çok sayıda televizyon showu, belgesel, reklam filmleri çeken TapeLess Filmin kurucularındandır. 2010 yılında Solinas ödülünün sahibi olmuştur.

Gelecek Senin Elinde

İtalya, 2010, HD, 2:35, Renkli, 5’35’’

Yönetmen: Enrico Maria Artale

Senaryo: Maria Artale, Francesca De Lisi, Luca Giordano

Kurgu: Francesco Di Stefano

Müzik: Paolo Testa

Ses: Flavia Ripa

Yapım: CSC Production

Dağıtım: Carla Manfredonia (CSC)

Oyuncular: Adriano Candiamo, Francesco Sala, Ilaria Giachi, Giulio Cristini

İnsan davranışının; idrarın sistematik bir şekilde izlenerek kontrol edildiği bir toplumda, tuvalette kilitli olan genç bir erkek elinde bir kavanozla uygun dürtüyü beklemektedir. Çaresizce çabalamaktadır. Genç bir hemşire dikkatlice ona bakınca, hemşirenin güzelliği işleri karıştırır. Ve gerginlik yükselir…

Enrico Maria Artale Felsefe Fakültesi’nden mezun olmuştur. Deneysel video alanında çalışmış, pek çok ödül kazanmıştır. 2009 yılında ilk kısa filmi, “Allegro Compreso”, İtalya, İngiltere ve Amerika’daki birçok festivale seçilmiştir. 2010 yılında Aquilalı rugby takımına adanan “I Giganti dell’Aquila” adlı belgeseli sunmuştur.

sinefesto.com / Barış Karabulut

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Bir Yaz Gecesi Festivali’nde Judy Garland Rüzgarı

Boğaz’ın kıyısında açık havada film ve müzik keyfi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bir Yaz Gecesi Festivali

Kundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği Bir Yaz Gecesi Festivali’nde bu hafta sonu Judy Garland rüzgarları esecek.

Sesi, dansları, oyunculuğu ve tutkulu sahne şovlarıyla Amerikan müzikal sinemasının en büyük yıldızlarından birine dönüşmüş Judy Garland’ın başrolünü James Mason ile paylaştığı, meşhur Technicolor klasiği “A Star Is Born / Bir Yıldız Doğuyor” (1954), iki gece boyunca açık havada müzikal tutkunlarıyla buluşacak.

Festivalde Pazar akşamı ise, Renée Zellweger’in Oscar ve Altın Küre ödüllü performansıyla Garland’a hayat verdiği biyografik film “Judy” (2019) gösterilecek. Filmleri ve şarkılarıyla insanlara mutluluk ve umut aşılarken, aradığı sevgi ve mutluluğu bir türlü bulamamış Judy Garland’ın gerçek hikâyesini anlatacak film, zamansız klasik ‘Over the Rainbow’ da dahil olmak üzere birçok Garland şarkısını da etkileyici sahne şovlarıyla yeniden canlandırıyor.

12 Eylül’e dek Boğaz’ın kıyısında açık havada film ve müzik keyfine davet eden Bir Yaz Gecesi Festivali’ne ulaşım ve detaylar beykozkundura.com’da.

Okumaya Devam Et

Festivaller

TRT Ortak Yapımı “İki Şafak Arasında” San Sebastian Film Festivali’nde Yarışacak

Film, TRT Ortak Yapımı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

TRT Ortak Yapımı “İki Şafak Arasında” filmi, dünyanın en prestijli film festivallerinden 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nin “New Directors” bölümünde yarışacak.

Selman Nacar’ın ilk uzun metraj filmi TRT Ortak Yapımı “İki Şafak Arasında”, Avrupa’nın en önemli sinema buluşmalarından 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak. TRT ortak yapımı film, festivalin “New Directors” bölümünde 50 bin Euro değerindeki ödül için yarışacak.

17-25 Eylül tarihleri arasında İspanya’nın Bask bölgesindeki San Sebastian kentinde düzenlenecek olan festival, İspanya’nın uluslararası boyutta en önemli sinema etkinliği olarak kabul ediliyor.

Festivale Türkiye’den katılan tek film

2019 yılının temmuz ve ağustos aylarında Uşak’ta dört haftada çekilen ve festivale Türkiye’den katılan tek film olma özelliğine sahip film, dünya prömiyerini 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

Dünyanın en önemli film platformlarından destek

Proje aşamasında ulusal ve uluslararası birçok platforma katılarak dünyanın önemli film fonları tarafından destek alan film, Romanya’da Transilvania Pitch Stop’ta “Chainsaw Europe” ses ödülünü, San Sebastian Work in Progress kategorisinin büyük ödülleri olan “Europa Industry” ve “Europa” ödüllerini ve Köprüde Buluşmalar Work in Progress “Büyük Ödülü”nü almaya hak kazandı. Film, Türkiye’de yıl sonunda seyirci ile buluşması planlanıyor.

TRT ortak yapımı filmler, dünyanın dört bir yanında 200’den fazla film festivalinde 150’den fazla ödül aldı ve üst üste iki yıl Oscar’da finale kaldı.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Ferit Karahan “Okul Tıraşı” İle 28. Avrupa Film Festivali Palıć’ten En İyi Yönetmen Ödülüyle Döndü

Okul Tıraşı’na bir ödül daha!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ödüllü yönetmen Ferit Karahan, yeni filmi “Okul Tıraşı” ile 17-23 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’da düzenlenen 28. Avrupa Film Festivali Palıć’ten En İyi Yönetmen Ödülü ile döndü! Katıldığı festivallerden ödüllerde dönen film, hız kesmeden uluslararası festivallerdeki yolculuğuna devam ediyor.

Ferit Karahan’ın 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’nü, 38. Uluslararası Fecr Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü’nü ve 36. Uluslararası Valencia Film Festivali CINEMA JOVE’da En İyi Film ve En İyi Seyirci Ödülü’ne layık görülen “Okul Tıraşı”, 28. Avrupa Film Festivali Palıć’tende En İyi Yönetmen Ödülü ile döndü!

“Okul Tıraşı”, baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan; fakat okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak zorunda olan Yusuf’un hikâyesi… Başrollerini Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile birlikte çocuk oyuncu Samet Yıldız’ın paylaştığı filmin kadrosunda yer alan diğer çocuk oyuncular ise, çekimlerin yapıldığı Van’ın Bahçesaray ilçesinde bölgenin yerel halkından seçildi. Ferit Karahan’ın Gülistan Acet ile birlikte kaleme aldığı senaryo, yönetmenin kendi hayatından da izler taşıyor. Editörlüğünü Sercan Sezgin’in ve Hayedeh Safiyari’nin, görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin yaptığı filmin dünya dağıtımını ise İtalya merkezli Intramovies üstleniyor.

Asteros Film yapımı “Okul Tıraşı”nın tüm dünyada festival yolculuğu, 55. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali, 27. Saraybosna Film Festivali ve 15. Two Riversides Film ve Sanat Festivali ile devam ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler