23. Ankara Uluslararası Film Festivali

Festivaller Manşet Türkiye

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nca 15 – 25 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 23. Ankara Uluslararası Film Festivali yarışma başvuruları başladı.

Ulusal Uzun Film, Ulusal Kısa Film ve Ulusal Belgesel Film Yarışmaları için son başvuru süresi 9 Ocak 2012 olarak belirlendi.

Ulusal Uzun Film Yarışması’nda . En İyi Film, Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü (özgün ya da uyarlama), En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Özgün Müzik, En İyi Kurgu dallarında toplam 12 ödül verilecek.

Üç kategoride düzenlenen ve En İyi Kurmaca, En İyi Canlandırma ve En İyi Deneysel film dalında toplam üç ödülün yeraldığı Ulusal Kısa Film Yarışması’nda her bir kategoride En İyi Film ödülü alanlara 2.500,00 TL’lik bir de para ödülü verilecek.

Öğrenci Belgeseli ve Profesyonel Belgesel olarak iki kategoride düzenlenen Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda En İyi Öğrenci Belgesel Filmi ve En İyi Profesyonel Belgesel Filmi dallarında ödül alanlar 2.500.00TL’lik para ödülünün de sahibi olacaklar.

9 Ocak 2012 tarihine dek www.filmfestankara.org.tr adresinden online olarak yapılacak başvurular sonrası yarışmacıların yönetmelikle istenen belgelerini Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Farabi Sok.29/1 Çankaya 06690 Ankara adresine iletmeleri gerekiyor.

sinefesto.com / Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up