22 Şubat 2013 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

22 Şubat 2013 haftasında gösterime biri yerli 2 film giriyor. Bu haftanın en fazla merak edilen filmi eleştirmenlerden tam not alan Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi ‘Kelebeğin Rüyası’.

kelebegin-ruyasi

“KELEBEĞİN RÜYASI”

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı ”Kelebeğin Rüyası”nda, Erdoğan’ın yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ile Farah Zeynep Abdullah rol alıyor.

Filmin konusu:

”Zonguldak’ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadır.

Belediye Başkanının kızı Suzan’ın Zonguldak’a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer’in şiire olan inancı daha da artar.

Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur.

Fakat 1940’lı yılların vebası olan verem, iki genci ve insanlığı git gide tehdit etmektedir.”

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Lewin’in yaptığı ”Aşk Seansları” filmin yapımcılığını ise Doug Blake üstlendi.

Filmde, Oscar ödüllü Helen Hunt, Moon Bloodgood, William H. Macy, John Hawkes ve Adam Arkin alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

ask-seanslari

“AŞK SEANSLARI”

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Lewin’in yaptığı ”Aşk Seansları” filmin yapımcılığını Doug Blake üstlendi.

Filmde, Oscar ödüllü Helen Hunt, Moon Bloodgood, William H. Macy, John Hawkes ve Adam Arkin alıyor.

Filmin konusu: 36 yaşındaki Mark O’Brien, 6 yaşındayken geçirdiği çocuk felci nedeniyle, bedeninin boyundan aşağısını kullanamamaktadır.  Sadece yatalak değildir, aynı zamanda demirden bir yaşam ünitesinin içinde yaşamaya mahkumdur. Evinden sadece 3-4 saatliğine çıkabilen Mark, gece gündüz bir bakıcının yardımına muhtaçtır. Tüm hayatını yatalak geçirince en büyük tutkusu yazmak ve şiir olmuştur. Fakat bu yaşa kadar kadınlarla hiçbir ilişkisi de olmamıştır. Kilise rahibinin de desteğini alan Mark, Cheryl Cohen-Greene adında bir kadınla tanışır. Charyl’in de bir evi, ailesi ve her insan gibi sıradan dertleri vardır. İki insanın en samimi, en duygusal hislerini paylaşmaya başlarlar… Başrollerini John Hawkes ve Helen Hunt’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini televizyon işleriyle de tanınan Ben Lewin üstleniyor. Film gerçek hayat hikayesinden uyarlama.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up