21 Mart 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

21 Mart 2014 haftasında 5 yeni film gösterime giriyor. Haftanın yerli yapımları Ammar: Cin Tarikatı, Mavi Ring ve Soğuk. İşte haftanın filmleri…

Ammar: Cin Tarikatı

 

Dört arkadaşın çıktıkları haftasonu tatilinde kaldıkları evde yaşadıklarının anlatıldığı Ammar: Cin Tarikatı, beyazperdede görücüye çıkıyor.

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Duygu Paracıkoğlu, Eylül Su Sapan, Dilşah Demir, Ozan Akbaba ve Burak Sarımola gibi isimler bulunuyor.

Filmin Konusu:

Feride,sevgilisi, ev arkadaşı ve arasını yapmayı düşündüğü Barkın ile haftasonu bir dağ evine gitmeye karar verirler. Fakat istenmeyen sürpriz misafir Canan’ın gelmesiyle yolculuk gergin başlar. Bu klasik başlangıç daha önce şahit olmadığımız türden bir bulmacaya Feride’nin gözünden bizi davet eder. Birbiri ardına gelişen korkunç olaylar başta Feride olmak üzere herkesi içinden çıkması imkansız olan, adeta bir labirentin içine hapseder…

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Hazine Avcıları

 

George Clooney, Matt Damon ve Cate Blanchet gibi ünlü isimleri bir araya getiren Hazine Avcıları, 21 Mart Haftasında vizyondaki yerini alacak.

George Clooney’in aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı döneminde, Franklin Delano Roosevelt tarafından Almanya’da Nazi hırsızlarının çaldığı sanat eserlerini kurtarmak ve ait oldukları yere iade etmek için görevlendirilen müze direktörleri ve sanat bilimcilerinden oluşan ve haliyle savaş ve silahlar hakkında en ufak fikri bile olmayan 7 kişilik bir ekibin yaşadıkları tehlikeli yolculuğunu anlatıyor.

Filmin Konusu:

Sınırlı sayıdaki Müfreze, FDR tarafından sanat eserlerini Nazi hırsızlarından kurtarmak ve sahiplerine ulaştırmak için Almanya’ya gitmekle görevlendirilir. Ancak bu imkansız bir görevdir: düşman hattının arkasında kalan sanat eserleri ve her şeyi yok etme emir almış Alman ordusuyla, hiç askeri deneyimi olmayan yedi müze müdürü, koleksiyon yöneticisi ve sanat tarihçisi nasıl başarılı olabilir ki? Ancak Monuments Men olarak bilinen bu ekip, kendilerini 1000 yıllık kültürün yok olmasını önlemek için zamana karşı yarışırken, insanoğlunun en büyük başarılarını korumak için hayatlarını da riske atacaklardır.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Mavi Ring

 

Fuat Kav’ın kaleme aldığı ve 1989 yılında Eskişehir’den Aydın Hapishanesi’ne mahkum sevkini anlatan aynı adlı kitaptan esinlenilerek çekilen filmin yönetmen koltuğunda Ömer Leventoğlu oturuyor.

Ezgi Çelik ve Kemal Ulusoy’un başrollerini üstlendikleri filmin oyuncu kadrosunda Nazmi Kırık, Şerif Şahinler, Sezgin Cengiz, Volkan Yıldız, Mehmet Aşkın, Bilal Bulut, Mirza Metin, Selahattin Taşdöğen gibi isimler yer alıyor.

Filmin Konusu:

Kentli, orta sınıf, mazbut bir aile ortamında yetişmiş olan Doktor Pınar, Eskişehir Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmaktadır.

Doktor Pınar, bir gece yarısı, çalıştığı hastanenin başhekimliğinin resmi görevlendirmesi ile kendisini askeri bir cipin içerisinde kent hapishanesine giderken bulur. Ancak Pınar’ın o gece ve takip eden gün boyunca yaşadığı olaylar, onun hayat ve toplumla kurulu (ve doğal yollardan olması gerektiği gibi kurulmuş olduğunu düşündüğü) bütün ilişkilerini baştan aşağı değiştirmesine yol açacaktır. İradesi dışında çıktığı bu yolculuk onun için hayatı, insanı ve devleti yeniden tanıma, görünür olana kuşku ile yaklaşıp gerçeği keşfetme yolculuğudur.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Non-Stop

 

Aksiyon filmlerinin başarılı ismi Liam Neeson, son filmi Non-Stop ile sinemaseverlerle buluşacak.

Neeson, her 20 dakikada bir uçaktaki birisini öldürmekle tehdit eden esrarengiz bir suçluyu yakalamaya çalışan hava polisi Bill Marks’ı canlandırıyor.

Jaume Collet-Serra’nın yönettiği filmde, Julianne Moore, Anson Mount, Michelle Dockery, Lupita Nyong’o ve Scoot McNairy de rol alıyor.

Filmin Konusu:

Uçak polisi olan Bill Marks, bir an önce çok zor bir seçim yapmak zorundadır. Çünkü, yüzlerce yolcusu olan uçak birileri tarafından kaçırılmış ve polis Bill Marks, bu uçağın içinde kimin suçlu kimin masum olduğunu ayırt etmek zorundadır. Sıradan insan gibi görünen korsanlar her 20 dakikada bir yolcuyu öldürüyordur. Bu durum karşısında tüm yolcuların hayatını da göz önünde bulunduran memur Marks, yapacağı en ufak yanlış bir hamleyle herkesin hayatına son verebilir…

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Soğuk

 

Kars’ta yaşayan ve evli olan demiryolu çalışanı Balabey’in bir andan değişen hayatını konu edinen Soğuk, haftanın yerli yapımlarından.

63. Berlin Film Festivali’nde ve Roma Türk Filmleri Festivali’nde prömiyeri düzenlenen ve Sırbistan’da Paliç Avrupa Filmleri Ödülleri’nde “En İyi Film” ödülü alan filmin başrollerinde Cenk Alibeyoğlu, A. Rıfat Şungar, Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola gibi Türk oyuncuların yanı sıra Valeria Skorohodova, Yulia Vaniukova ve Yulia Erenler gibi yabancı oyuncular da yer alıyor.

Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Uğur Yücel bulunuyor.

Filmin Konusu:

Üç Rus kız kardeş bir pavyonda çalışmaktadır.

Hayatında karısından başka bir kadın bilmeyen bir tren yolu işçisi kızlardan en küçüğüne aşık olur. Her şeyi terk edecek kadar tutkuyla bağlanır kıza. İşçinin erkek kardeşi şehrin belalılarından biridir. Evlenip yuva kurmasına rağmen gece hayatını terk etmemekte bekar hayatını sürdürmektedir. O da 3 kız kardeşin etrafında dolaşmakta. Neredeyse her gece pavyonlarda, içkide eğlencededir.

Ruslardan en küçüğü İrina’nın sadece birkaç günü kalmıştır ülkesine dönmeye. Bundan sonrası kızların ve yol işçisi aşığın istediği gibi gitmeyecektir.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up