Bizimle İletişime Geçin

Avrupa Sineması

2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Kazananları Açıklandı

Büyük ödül Pebbles filmine gitti.

Yayınlandı

tarihinde

Her yıl düzenli olarak ocak ayı sonunda düzenlenen “Uluslararası Rotterdam Film Festivali”nin ödülleri sahiplerini buldu.

Merakla beklenen 2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Her yıl ocak ayı sonunda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen festivalde ödüle layık görülen yapımların tamamı şu şekilde:

Tiger Ödülü

Pebbles
Yönetmen: Vinothraj P.S.

Tiger Jüri Özel Ödülü

I Comete – A Corsican Summer
Yönetmen: Pascal Tagnati

Venera Arayışı
Yönetmen: Norika Sefa

VPRO Big Screen Ödülü

The Dog Who Wouldn’t Be Quiet
Yönetmen: Ana Katz

BankGiro Loterij Seyirci Ödülü

Q uo Vadis, Aida?
Yönetmen: Jasmila Žbanić

Fipresci Ödülü

The Edge Of Daybreak
Yönetmen: Taiki Sakpisit

Gençlik Jürisi Ödülü

Night of The Kings 

Yönetmen: Philippe Lacôte

Robby Muller Ödülü 

Kelly Reichardt

Ammodo Tiger Kısa Film Ödülü

Günbatımı, Günlük
Yönetmen: Basir Mahmood

Terranova
Yönetmenler: Alejandro Pérez Serrano, Alejandro Alonso Estrella

Maat Kara
Yönetmen: Fox Maxy

KNF ödülü 

Manifesto
Dor Ane Hjort Guttu


Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Sineması

35. Goya Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

En İyi Film, Pilar Palomero imzalı The Girls oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan The Girls

Bu yıl 35. si düzenlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

İspanya’nın en önemli uluslararası film ödüllerinden biri olan Goya Ödülleri bu sene 35. kez düzenlendi. Adayları İspanya Sinema Akademisi tarafından belirlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri de geçtiğimiz günlerde belli oldu. Malaga’daki Soho CaixaBank Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin sunuculuğunu, İspanyol oyuncu Antonio Banderas ve gazeteci Maria Casado üstlendi.

En İyi Film

The Girls

En İyi Yönetmen

Salvador Calvo (Adú)

En İyi Yeni Yönetmen 

Pilar Palomero (The Girls)

En İyi Orijinal Senaryo

Pilar Palomero (The Girls) 

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing)

En İyi Kadın Oyuncu

Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing) 

En İyi Erkek Oyuncu

Mario Casas (Cross the Line) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Nathalie Poza (La boda de Rosa)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alberto San Juan (Sentimental)

En İyi Yeni Kadın Oyuncu

Jone Laspiur (Ane)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Adam Nourou (Adú)

En İyi Yeni Erkek Oyuncu

Adam Nourou (Adú)

En İyi Uyarlama Senaryo

David Pérez Sañudo, Marina Parés Pulido (Ane)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Ana Parra, Luis Fernández Lago (Adú)

En İyi Görüntü Yönetimi

Daniela Cajías (The Girls)

En İyi Kurgu

Sergio Jiménez (The Year of the Discovery)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Akelarre

En İyi Sanat Yönetimi

Mikel Serrano (Akelarre)

En İyi Kostüm Tasarımı

Nerea Torrijos (Akelarre)

En İyi Saç & Makyaj Tasarımı

Beata Wotjowicz, Ricardo Molina (Akelarre)

En İyi Görsel Efekt

Mariano García Marty, Ana Rubio (Akelarre)

En İyi Ses

Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro, Nicolas de Poulpiquet (Adú)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Animasyon 

Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Orijinal Müzik

Aránzazu CallejaMaite Arroitajauregi (Akelarre)

En İyi Orijinal Şarkı

“Que no, que no,” (María Rozalén for Rosa’s Wedding)

En İyi Belgesel

The Year of the Discovery (Luis López Carrasco)

En İyi İbero-Amerikan Filmi

Forgotten We’ll Be (Fernando Trueba, Colombia)

En İyi Avrupa Filmi

The Father (Florian Zeller, U.K., France)

En İyi Kısa Film

A la cara (Javier Marco)

En İyi Kısa Belgesel

Biography of a Woman’s Corpse (Mabel Lozano)

En İyi Kısa Animasyon

Blue & Malone: Casos imposibles (Abraham López Guerrero)

Onur Ödülü

Angela Molina

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

Monica Bellucci’li Siccita’nın Çekimleri Başladı

Film, Paolo Virzì tarafından çekiliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yıldız oyuncu Monica Bellucci’nin başrolünde yer aldığı merakla beklenen kıyamet sonrası draması “Siccita”nın çekimleri Roma’da başladı.

Avrupa’nın önde gelen yönetmenlerinden Paolo Virzì tarafından sinemaya aktarılan yeni kıyamet sonrası draması Siccita’nın çekimleri Roma’da başladı. Merakla beklenen filmin başrolünde Malèna filmi ile hafızalara kazınan Monica Bellucci yer alıyor.

İtalya’da yaşanan uzun süreli kuraklığa ışık tutacak olan filmin senaryosu Francesca Archibugi, Francesco Piccolo, Giordano ve Virzì tarafından kaleme alındı.

Filmde Monica Bellucci‘ye Valerio MastandreaElena LiettiClaudia Pandolfi ve Tommaso Ragno eşlik edecek.

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

35. Goya Ödülleri’nin Adayları Belli Oldu

Ödüller 6 Mart’ta sahiplerine kavuşacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu yıl 35. si düzenlenecek olan “Goya Ödülleri”nin adayları açıklandı.

İspanya Sinema Akademisi tarafından bu sene 35. kez düzenlenecek Goya Ödülleri‘nin adayları belli oldu. Dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgını nedeniyle kısıtılı olarak gerçekleşecek olan ödül töreni, 6 Mart‘ta Malaga’daki Soho CaixaBank Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Merakla beklenen ödül töreninin sunuculuğunu ise İspanyol oyuncu Antonio Banderas ve gazeteci Maria Casado paylaşacak.

35. Goya Ödüller‘inde yarışmaya aday gösterilen tüm kategoriler şu şekilde:

En İyi Film

  • Adú Salvador Calvo
  • Ane David Pérez Sañudo
  • La boda de Rosa Iciar Bollain
  • Las niñas Pilar Palomero
  • Sentimental Cesc Gay


En İyi Yönetmen

  • Salvador Calvo Adú
  • Juanma Bajo Uloa Baby
  • Iciar Bollain La boda de Rosa
  • Isabel Coixet Nieva en Benidorm


En İyi Kadın Oyuncu

  • Amaia Aberasturi Akelarre
  • Patricia López Arnaiz Ane
  • Kiti Mánver One Careful Owner
  • Candela Peña La boda de Rosa


En İyi Erkek Oyuncu

  • Mario Casas No matarás
  • Javier Cámara Sentimental
  • Ernesto Alterio Un mundo normal
  • David Verdaguer One for All

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Juana Acosta por One Careful Owne
  • Verónica Echegui My Heart Goes Boom
  • Nathalie Poza La boda de Rosa
  • Natalia de Molina Las niñas

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Álvaro Cervantes Adú
  • Sergi López La boda de Rosa
  • Juan Diego Botto The Europeans
  • Alberto San Juan Sentimental

En İyi Yeni Yönetmen

  • David Pérez Sañudo Ane
  • Bernabé Rico One Careful Owner
  • Pilar Palomero Las niñas
  • Nuria Giménez Lorang My Mexican Bretzel

En İyi Orijinal Senaryo

  • Alejandro Hernández Adú
  • Claro García, Javier Fesser Historias lamentables
  • Alicia Luna, Iciar Bollain La boda de Rosa
  • Pilar Palomero Las niñas


En İyi Uyarlama Senaryo

  • David Pérez Sañudo, Marina Parés Pulido Ane
  • Bernardo Sánchez, Marta Libertad Castillo The Europeans
  • David Galán Galindo, Fernando Navarro Unknown Origins
  • Cesc Gay Sentimental


En İyi Müzik

  • Roque Baños Adú
  • Aránzazu Calleja, Maite Arroitajauregi Akelarre
  • Bingen Mendizábal, Koldo Uriarte Baby
  • Federico Jusid El verano que vivimos


En İyi Şarkı

  • Sababoo Cherif Badua, Roque Baños for Adú
  • El verano que vivimos Alejandro Sanz, Alfonso Pérez Arias for El verano que vivimos
  • Que no, que no María Rozalén for La boda de Rosa
  • Lunas de papel Carlos Naya for “Las niñas

Yeni Kadın Oyuncu

  • Jone Laspiur Ane
  • Paula Usero La boda de Rosa
  • Milena Smith Cross the Line
  • Griselda Siciliani Sentimenta

Yeni Erkek Oyuncu

  • Adam Nourou Adú
  • Chema del Barco The Plan
  • Jannick Historias lamentables
  • Fernando Valdivieso Cross the Line

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

  • Ana Parra, Luis Fernández Lago Adú
  • Guadalupe Balaguer Trelles Akelarre
  • Carmen Martínez Muñoz Black Beach
  • Toni Novella It Snows in Benidorm


En İyi Görüntü Yönetimi

  • Sergi Vilanova Adú
  • Javier Agirre Akelarre
  • Ángel Amorós Black Beach
  • Daniela Cajías Las niñas


En İyi Kurgu

  • Jaime Colis Adú
  • Fernando Franco, Miguel Doblado Black Beach
  • Sergio Jiménez The Year of the Discovery
  • Sofi Escudé Las niñas


En İyi Sanat Yönetimi

  • César Macarrón Adú
  • Mikel Serrano Akelarre
  • Montse Sanz Black Beach
  • Mónica Bernuy Las niñas

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Nerea Torrijos Akelarre
  • Cristina Rodríguez My Heart Goes Boom
  • Arantxa Ezquerro Las niñas
  • Lena Mossum The Europeans


En İyi Makyaj

  • Elena Cuevas, Mara Collazo, Sergio López Adú
  • Beata Wotjowicz, Ricardo Molina Akelarre
  • Milu Cabrer, Benjamín Pérez My Heart Goes Boom
  • Paula Cruz, Jesús Guerra, Nacho Díaz Unknown Origins


En İyi Ses Tasarımı

  • Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro, Nicolas de Poulpiquet Adú
  • Urko Garai, Josefina Rodriguez, Frédéric Hamelin, Leandro de Loredo Akelarre
  • Coque Lahera, Nacho Royo-Villanova, Sergio Testón Black Beach
  • Mar González, Francesco Lucarelli, Nacho Royo-Villanova The Plan


En İyi Özel Efekt

  • Mariano García Marty, Ana Rubio Akelarre
  • Raúl Romanillos, Jean-Louis Billiard Black Beach
  • Raúl Romanillos, Míriam Piquer Historias lamentables
  • Lluis Rivera Jove, Helmuth Barnert Unknown Origins


En İyi Animasyon

  • Turu, the Wacky Hen Eduardo Gondell, Víctor Monigote


En İyi Belgesel

  • Anatomía de un dandy Alberto Ortega, Charlie Arnaiz
  • Drowning Letters Paula Palacios
  • The Year of the Discovery Luis López Carrasco
  • My Mexican Bretzel Nuria Giménez Lorang


En İyi Ibero-Amerika Filmi

  • The Mole Agent Maite Alberdi, Chile
  • El olvido que seremos Fernando Trueba, Colombia
  • La llorona Jayro Bustamante, Guatemala
  • I’m No Longer Here Fernando Frías, Mexico


En İyi Avrupa Filmi

  • Corpus Christi Jan Komasa, Poland, France
  • An Officer and a Spy Roman Polański, France
  • The Father Florian Zeller, U.K., France
  • Falling Viggo Mortensen, Canada, U.K., Denmark


En İyi Kısa Film

  • 16 de decembro Álvaro Gago Díaz
  • A la cara Javier Marco
  • Beef Ingride Santos
  • Gastos incluidos Javier Macipe
  • Lo efímero Jorge Muriel


En İyi Kısa Belgesel

  • Biografía del cadáver de una mujer Mabel Lozano
  • Paraíso en llamas José Antonio Hergueta
  • Paraíso Mateo Cabeza
  • Solo son peces Paula Iglesias, Ana Serna

En İyi Kısa Animasyon

  • Blue & Malone: Casos imposibles Abraham López Guerrero
  • Homeless Home Alberto Vázquez
  • Metamorphosis Fran Estévez
  • Float Bobby Rubio

Okumaya Devam Et

Popüler