2020’nin Kaçırılmaması Gereken 10 Filmi

Liste Manşet

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsünden en çok etkilenen sektörlerden biri de sinema oldu. Birçok yapımın çekimlerinin ertelendiği, gösterim tarihlerinin ise ileri zamanlara itildiği bu günlerde gözden kaçmış olma ihtimali yüksek olan on filmi sizler için derledik.

Listede bulunan bazı yapımlar 2020 yılının başında vizyona girme fırsatı bulmuşken bazılar ise 2019 yılı sonunda seyirci karşısına çıkabilmişti. Koltuklarınızı hazırladıysanız başlıyoruz. İyi seyirler.

The Assistant (2019) IMDb 6,1

Üniversiteden yeni mezun olan Jane, hayallerindeki işte asistan olarak çalışmaya başlar. Onun günü de diğer asistanlar gibi kahve yapup, fotokopi makinesindeki kağıdı değiştirmek, öğle yemeği sipariş etmek, seyahat düzenlemek gibi işlerle uğraşarak geçer. Ancak Jane günlük rutinlerini yerine getirirken, çalışma ortamını ve konumunu kötüyü sürükleyen birçok etken olduğunu fark eder.

Beastie Boys Story (2020) IMDb 7,9

Film, Beastie Boys’un kurucu üyesi Mike Diamond ve grup üyelerinin 40 yıla varan arkadaşlıklarını anlatıyor.

Arkansas (2020) IMDb 5,9

İki kafadar olan Kyle ve Swin daha önce yüzünü dahi görmedikleri Frog adında Arkansas kaynaklı bir uyuşturucu lordunun verdiği emirlere göre hayatını devam ettiren iki genç adamdır. Üçlünün yaptıkları bir anlaşma yolunda gitmeyince olaylar karışır.

Mürit (2019) The Lodge IMDb 6,0

Mürit, genç bir kadının, evlenmeyi planladığı adam ve çocukları ile birlikte gittiği tatilde yaşananları konu ediyor. Richard, hayatının ikinci baharında yaşayan bir adamdır. İki çocuğu ile birlikte yaşayan Richard, ikinci evliliğine hazırlanmaktadır. Sevgilisi Grace ve çocukların kaynaşmasını isteyen Richard, birlikte olmalarını sağlayacak kısa bir tatil planlar. Richard, çocukları ve Grace, şehirden uzakta bulunan bir tatil köyüne gider. Genç kadın, çocukların kendisinden hoşlanmaları için elinden geleni yapar. Ancak çocukların tek isteği babalarının Grace’den ayrılmasıdır. Yakında üvey anneleri olacak olan Grace hakkında araştırma yapan çocuklar, genç kadının yıllar önce yaşanan bir katliamdan sağ kurtulan tek kişi olduğunu öğrenir. Geçmişte yaşanan olayın travmasıyla boğuşan Grace, dağ evinden bir takım tuhaf olaylara şahit olur. Evin çevresinde yaşanan korkutucu olayların artmasıyla birlikte Grace, karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band (2019) IMDb 7,2

Once Were Brothers : Robbie Robertson and The Band, Robbie Robertson’ın kişisel yolculuğunun hikayesini anlatıyor. Robbie Robertson’ın hayatına odaklanılan filmde, bir dönem Bob Dylan’ın gitaristliğini yapan Robbie Robertson’ın grubu kurma sürecine de yer veriliyor. Robbie Robertson and The Band’in arşiv görüntülerinin, fotoğraflarının ve şarkılarının bulunduğu filmde, Robertson’ın Martin Scorsese, Bruce Springsteen, Eric Clapton, Van Morrison, Peter Gabriel, Taj Mahal, Dominique Robertson, Ronnie Hawkin gibi birçok arkadaşı ve birlikte çalıştığı insanlar ile gerçekleştirilen röportajlara yer veriliyor.

Greyhound (2020) IMDb 7,0

Filmde, Alman denizaltılardan kaçarak Kuzey Atlantik’i geçmeye çalışan Amerikan destroyer savaş gemisi ‘Greyhound’un kaptanı Ernest Krause’nin hikayesi anlatılacak.

7500 (2019) IMDb 6,3

Berlin’den Paris’e gidecek olan Airbus A319’un kokpitinde rutin işler başlamıştır. Yardımcı pilot Tobias Ellis, uçağı kalkış için hazırlar. Sorunsuz bir şekilde kalkışın ardından aralarında 18 yaşında Vedat’ın da bulunduğu bir grup terörist, uçağı kaçırmaya çalışır. Kokpitten uçağın içindekilerin çığlıklarını duyan Tobias, kokpite girmeye çalışan saldırganları engellemeye çalışır. Teröristler, kokpitin içine girmeyi başarırlarsa sadece uçaktakiler risk altında olmayacaktır. Tobias, yaşam ve ölüm hakkında zor bir karar vermek zorunda kalır.

Gel Babacığına (2019) Come to Daddy IMDb 6,0

30’lu yaşlarında bir adam olan Norval, yıllardır görmediği babası ile yeniden bağlantı kurmak için şehirden uzak bir sahil kasabasına doğru yola koyulur. Norval, kısa sürede babasının aslında düşündüğü gibi bir adam olmadığını keşfeder. Evinden yüzlerce mil ötede olan Norval, tanımadığı babasıyla yeniden bağlantı kurmak için birçok şeyle savaşmak zorunda kalır.

Vivaryum (2019) Vivarium IMDb 5,8

“Vivarium” evli bir çifte odaklanıyor. Yeni bir eve taşınmak için gizemli bir emlakçıyı takip eden çift kendilerini korkutucu bir labirentte bulur. Birbirinden farkı olmayan evlerin bulunduğu labirentte mahsur kalan çift, bu dünyadan olmayan bir çocuğu büyütmek zorunda kalacaktır.

The Banker (2020) IMDb 7,3

The Banker, Afro-Amerikalı girişimci olan Bernard Garrett ve Joe Morris’in hayatına odaklanıyor. Afrikalı Amerikalı girişimci olan Bernard Garrett ve Joe Morris, gayrimenkul işleri ile ilgilenmektedir. İşleri ilerletmek isteyen iki girişimcinin önündeki en büyük engel ırksal sorunlardır. Irk sınırlamasının üstesinden gelmeye çalışan Bernard ve Joe, bunun için bir plan yapar. İlk olarak beyaz bir adam olan Matt Steiner’ı işe alan ikili, onu iş imparatorluğunun başı gibi davranması için eğitir. Kendilerini ise herkese şoför ve hademe olarak tanıtırlar. Bernard’ın karısı olan Eunice de işin kurulması için oldukça önemli bir rol oynar. Planları istedikleri gibi giden ve bu sayede kısa sürede büyük başarılar elde eden Garrett ve Morris, ülkedeki en varlıklı emlak sahiplerinden olur. Ancak onların yakaladığı başarı, her şeyi riske atan tehlikeyi de beraberinde getirir.

Kaynak: Taste Of Cinema

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up