2020’de Ekrana Veda Edecek Yabancı Diziler

Diziler Liste

2020 ile birlikte bir çoğu heyecan verici dizi yayın hayatına başlarken severek seyrettiğimiz 10 yabancı dizi de ekrana veda edecek. Bu yıl veda edeceğimiz 10 başarılı diziyi sizler için listeledik.

Anne With An E (3 sezon) IMDb 8,6

Cesur ve tutku dolu yetim bir kız; sert mizaçlı, yaşlı ve bekar bir kadın ve onun tatlı dilli erkek kardeşinin yanına yerleşir. Sevilen çocuk kitabı serisinden uyarlandı.

Kanada’nın CBC kanalında yayınlanan, Netflix’in ortak yapımcılığını üstlendiği dizi, Kasım ayında televizyonlarda, 3 Ocak’ta da Netflix’te final yaptı. Anne with an E’nin hayranları dizi için Twitter’da etiket başlatıp hikâyesinin bir film ile tamamlanmasını istediler. Yapımcılardan ise henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

The Good Place (4 sezon) IMDb 8,1

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. 

Yayına başladığı günden bu yana son yılların en iyi komedilerinden biri olarak gösterilen; etik ve ahlak, cennet-cehennem, ölüm gibi temaları mizahi bir dille anlatan The Good Place, yaratıcısı Michael Shur’un ricası üzerine 30 Ocak’ta final yapacak.

Dark (3 sezon) IMDb 8,7

Kayıp bir çocuk. Bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar.

Almanya’nın ilk orijinal Netflix yapımı olan Dark, dizinin yaratıcısı Baron Bo Odar’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamaya göre şu an post-prodüksiyon aşamasında olan üçüncü sezonla birlikte final yapacak. Sezonun yayınlanacağı tarih ise henüz duyurulmadı.

BoJack Horseman (6 sezon) IMDb 8,6

BoJack Horseman, 90’lı yılların en ünlü televizyon yüzlerinden biri olan BoJack’in hayatını takip ediyor.

Dizinin yaratıcısı Raphael Bob-Waksberg’in Vulture’a yaptığı açıklamaya göre önce diziyi iptal etmeyi düşünen Netflix, sonradan izleyicilerin daha memnun olacağı bir şekilde bitirme kararı almış. BoJack Horseman, 31 Ocak’ta yayınlanacak final sezonunun ikinci kısmıyla birlikte tamamlanmış olacak.

Vikings (6 sezon) IMDb 8,6

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. 

Geçen yılın Ocak ayında dizinin kanalı History, Vikings’in altıncı sezonuyla birlikte ekranlara veda edeceğini duyurmuştu. Aralık ayında başlayan sezon, 2020’nin ortalarında final yapacak. Öte yandan Netflix, geçtiğimiz Kasım ayında, Vikings ile aynı evrende geçecek olan Vikings: Valhalla’nın duyurusunu yapmıştı.

Supernatural (15 sezon) IMDb 8,4

Adı üstünde bir doğaüstü drama olan Supernatural Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, doğaüstü yaratıklarla verdikleri savaşı konu alıyor.
Anneleri bilinmeyen bir varlık tarafından yakılarak öldürülmesi sonucu, babalarıyla beraber avcılık yapmaya başlayan kardeşlerden Sam normal bir hayat sürme isteği ile abiis ve babasını bırakıp üniversiteye gider.
Yıllarca ailesinden ayrı yaşayan Sam, abisinden aldığı babasının kayıp olduğu haberi ile eve döner ve macera yeniden başlar.

İlk kez 13 Eylül 2005’de izleyiciyle buluşan Supernatural, on beş yılın ardından yayınlandığı kanal olan CW’nin açıklamasına göre 18 Mayıs’ta final yapacak.

Criminal Minds (15 sezon) IMDb 8,1

Bir suçluyu yakalayabilmek için, onun gibi düşünmek zorundasınız…. Criminal Minds, mesleğinde bu düşünceyi uygulayan uzman bir grubun maceralarını anlatıyor.

2004’de CBS kanalında yayın hayatına başlayan uzun soluklu bir polisiye dizisi olan Criminal Minds’ın son on bölümü 8 Ocak’ta yayınlanmaya başlayacak.

13 Reasons Why (4 sezon) IMDb 7,8

Clay adından bir oğlana, eskiden umutsuzca aşık olduğu ama intihar ederek ölmüş olan eski sınıf arkadaşı Hannah’dan içinde teyp kasetleriyle dolu bir ayakkabı kutusu geliyor. Bu kasetlerin içinde sınıftaki öğrencilerin bu kutuyu posta yoluyla birbirlerine yollamaları için talimat da var. Kasetlerde Hannah 12 kişiye ölümünde her birinin nasıl rol oynadıklarını ve neden intihar ettiğini 13 nedende anlatıyor.

Ağustos 2019’da üçüncü sezonunun yayınlanmasının ardından Netflix, tarih vermeden dizinin dördüncü sezonunun final sezonu olacağını duyurdu.

Dear White People (4 sezon) IMDb 6,2

Üniversitede öğrenim gören dört siyah öğrenci, beyazların çoğunlukta olduğu bu okulda türlü sorunlarla karşılaşmaktadır. Her sene beyaz öğrenciler tarafından organize edilen bir festival, ırkçılık temasını taşımaktadır. Tanık oldukları ayrımcı tavırlardan yorulan dört başkarakterimiz bu festival döneminde kendi taleplerini dile getirme mücadelesi verecektir.

Üçüncü sezonunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra Netflix, dizinin 2020 yılında dördüncü sezonuyla birlikte final yapacağını açıkladı.

Glow (4 sezon) IMDb 8,0

1980’lerde Los Angeles’ta yaşayan bir grup uyumsuz kadın, kendilerini Güreşin Özel Kadınları olarak baştan yaratır

Geçtiğimiz aylarda Netflix’in yaptığı açıklamaya göre Glow’un, 2020 yılı içerisinde yayınlanacak dördüncü sezonu aynı zamanda dizinin final sezonu olacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up