2020 Yılında Google’da En Çok Aranan 10 Yerli Dizi

Liste Manşet

Google, her yıl yayınladığı çok arananlar listesini açıkladı. Listede ülkemizde üye sayısı azımsanmayacak kadar çok olan streaming platformu Netflix‘e ait dizileri de yer alıyor.

1. Sadakatsiz (2020– ) IMDb 7,2  

Sadakatsiz, kocasının kendisini aldattığına inanan bir kadının hikayesini konu ediyor. Başarılı bir doktor olan Asya, çekirdek ailesi ile mutlu bir yaşam sürer. Yıllardır birlikte olduğu Volkan harika bir eş ve iyi bir babadır. Asya’nın Volkan ve oğlu Ali ile olan mutlu hayatı, bir gün kocasının atkısında sarı saç teli görmesiyle alt üst olur. Asya, kocasının kendisini aldattığını düşünmeye başlar. Gerçekten Volkan, Asya’yı aldatıyor mudur?

2. Mucize Doktor (2019– ) IMDb 7,3

The Good Doctor dizisinden uyarlanan Mucize Doktor dizisinde otizm ve savant sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesi anlatılıyor. Genel zeka düzeyi ortalamanın altında olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanıdır olan savamt sendromundan muzdarip genç cerrah, çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanmaktadır.

3. Masumlar Apartmanı (2020– ) IMDb 8,2

Hayatları takıntılarla dolu olan Safiye ve Gülben iki kız kardeştir. Han ise ablaları ve hasta babalarının olduğu ailesini ayakta tutmak için çabalayan bir adamdır. Zamanını iş ve ailesi arasında mekik dokuyarak geçiren Han’ın hayatı İnci ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. İnci’ye gönlüne kaptıran Han, ilk defa kendi mutluluğunun peşinden koşmaya karar verir. Bu durum ailenin dinamiklerinin değişmesine neden olur.

4. Sen Çal Kapımı (2020– ) IMDb 7,8

Eda Yıldız, hayatını eğitimine adayan genç bir kadındır. Eğitim bursu ile okuyan Eda, bursunun kesilmesi üzerine lise mezunu olarak kalır. Kendisine burs veren Serkan Bolat ile karşı karşıya geldiğindeyse hayatının değişmesine neden olacak bir teklif alır. Serkan Bolat, genç kadına kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yapması karşılığında bursunu geri vermeyi teklif eder. Teklifi kabul etmeyen Eda, koşullarının değişmesi sonucu istemese de Serkan ile nişanlı gibi davranmayı kabul eder.

5. Alev Alev (2020– ) IMDb 7,8

Değdiği tüm hayatları değiştiren alevler, bir yangının külünden yeşeren çiçekler. Kendini bulmanın, yola devam etmenin, adalet arayışı ve gerçek aşkın hikayesi.

6. Kırmızı Oda (2020– ) IMDb 7,8

Gerçek hayatlardan uyarlanan “Kırmızı Oda” dizisinde farklı insanların farklı hayatları anlatılacak.

7. Bay Yanlış (2020– ) IMDb 6,8

Bay Yanlış, birbirinden farklı hayatlara sahip olan Özgür ve Ezgi’nin hikayesini konu ediyor. Özgür, zengin olmasına rağmen salaş bir hayat süren genç bir adamdır. Bar sahibi olan ve kendisini işine veren Özgür’ğn aşka inancı yoktur. Ezgi ise sürekli yanlış ilişki yaşayan ve bu durumdan fazlasıyla yorulan genç bir kadındır. Artık düzgün bir ilişki yaşamayak isteyen Ezgi, hayatının aşkını bulabilecek midir?

8. Menajerimi Ara (2020– ) IMDb 7,6

“Menajerimi Ara”, ünlü oyuncular ve menajerlerinin yaşadıklarını konu ediyor. Fransız yapımı “Call My Agent” dizisinin uyarlaması olan yapımın oyuncu kadrosunda Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş, Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimler yer alıyor.

9. Bir Başkadır (2020– ) IMDb 8,7

Bir Başkadır, birbirlerinden oldukça farklı karakterde olan ve bambaşka hayatlar yaşayan bir grup insanın yollarının kesişmesiyle değişen yaşamlarını konu ediyor.

10. Aşk 101 (2020– ) IMDb 7,6

Netflix’in 3. orijinal yerli projesi Love 101, 90’lar Türkiyesi’nde geçen bir hikayeye sahip. Dışlanmış bir grup genç, vazgeçmek istemedikleri öğretmenleri onlarla birlikte kalsın, okulda çalışmaya devam etsin diye, onun aşık olması için el ele verir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up