2020 Sundance Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Festivaller

2020 Sundance Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. Jüri Büyük Ödülü’nü Amerikan sinemasında Minari, dünya sinemasında ise Yalda kazandı.

23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve bir kez daha dikkat çekici bağımsız yapımları sinemaseverler ile buluşturan Sundance Film Festivali‘nde ödüller dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

80’li yıllarda çiftçilik yapmak için Los Angeles’tan Arkansas’a taşınan Koreli bir ailenin hikâyesini anlatan Minari, Amerikan sineması bölümünde ön plana çıkan yapım oldu. Dünya sineması bölümünde ise Jüri Büyük Ödülü’ne İran yapımı Yalda layık görüldü.

ABD-Drama

Jüri Büyük Ödülü: Minari

Seyirci Ödülü: Minari

Yönetmen Ödülü: Radha Blank – The 40-Year-Old Version

Waldo Salt Senaryo Ödülü: Edson Oda – Nine Days

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Topluluğu): Charm City Kings

Jüri Özel Ödülü (Auteur): Josephine Decker – Shirley

Jüri Özel Ödülü (Neorealizm): Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always

ABD-Belgesel

Jüri Büyük Ödülü:  Boys State

Seyirci Ödülü: Crip Camp

Yönetmen Ödülü: Garrett Bradley – Time

Jüri Özel Ödülü (Çıkış Yapan Sinemacı): Arthur Jones – Feels Good Man

Jüri Özel Ödülü (Sosyal Etki): Elyse Steinberg, Josh Kriegman, Eli Despres – The Fight

Jüri Özel Ödülü (Kurgu): Tyler H. Walk – Welcome to Chechnya

Jüri Özel Ödülü (Kurmaca Olmayan Hikâye Anlatımında İnovasyon): Kirsten Johnson – Dick Johnson Is Dead

Dünya Sineması-Drama

Jüri Büyük Ödülü: Yalda

Seyirci Ödülü: Sin Señas Particulares

Yönetmen Ödülü: Maïmouna Doucouré – Mignonnes

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Performansı): Ben Whishaw – Surge

Jüri Özel Ödülü (Vizyoner Sinemacı): Lemohang Jeremiah Mosese – This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

Jüri Özel Ödülü (Senaryo): Fernanda Valadez & Astrid Rondero – Sin Señas Particulares

Dünya Sineması-Belgesel

Jüri Büyük Ödülü: Epicentro

Seyirci Ödülü: The Reason I Jump

Yönetmen Ödülü:Iryna Tsilyk – The Earth is Blue as an Orange

Jüri Özel Ödülü (Kreatif Hikâye Anlatıcılığı): Benjamin Ree – The Painter and the Thief

Jüri Özel Ödülü (Görüntü Yönetimi): Micrea Topoleanu, Radu Ciorniciuc – Acasa, My Home

Jüri Özel Ödülü (Kurgu): Mila Aung Thwin, Sam Soko, Ryan Mullins – Softie

Kısa Film

Jüri Büyük Ödülü:  So What If The Goats Die

Yönetmen Ödülü: Michael Arcos – Valerio’s Day Out

Jüri Ödülü (Uluslararası-Kurmaca): The Devil’s Harmony

Jüri Ödülü (ABD-Kurmaca): Ship: A Visual Poem

Jüri Ödülü (Kurmaca Olmayan): John Was Trying to Contact Aliens

Jüri Ödülü (Animasyon): Dcera

Oyuncu Ödülü: Sadaf Asgari – Exam

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up