2020 Altın Küre ve Oscar Ödüllerinin Tarihleri Belli Oldu

Hollywood Manşet

2020’de düzenlenecek 77. Altın Küre Ödülleri ile 92. Oscar Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı tarihler açıklandı.

Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association), gelecek yılın Altın Küre ödül töreni için tarih belirledi. 77. Altın Küre Ödülleri 5 Ocak 2020’de düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Dick Clark Productions tarafından HFPA ile işbirliği ile hazırlanan tören, NBC kanalından canlı yayınlanacak ve aynı anda 220’den fazla ülkeden takip edilebilecek. Altın Küre’de 14’ü sinema, 11’i televizyon yapımı olmak üzere toplam 25 kategoride ödül verilecek.

2020 Altın Küre Ödülleri’nden iki gün sonra, yani 7 Ocak’ta da 2020 Oscar adayları oylanacak. 92. Oscar adayları 13 Ocak’ta açıklanırken, 2020 Oscar Ödülleri töreni 9 Şubat’ta yapılacak.

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından her yıl verilen Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri, Oscar’ın habercisi olarak görülüyor. Altın Küre’de ödül kazanan film ve oyuncular, Oscar için de favori olarak gösteriliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up