2019’un En İyi 10 Dizisi

Diziler Liste Manşet
Time dergisi, 2019’da televizyon kanallarında ve internet yayın platformlarında gösterilen en iyi dizileri seçti. 

Fleabag (Amazon)

Fleabag, Londra’da ayakta kalmaya çalışan, son derece tuhaf bir aileye sahip, beş parasız ve yalnız, bir orta sınıf mensubu kadının hikâyesi. En yakın arkadaşını bir kazada kaybetmesinin ardından bu taze trajediyle baş etmeye çalışırken, hayata tutunmaktaki ısrarını hepsi birbirinden kaçık aile fertleri aracılığıyla anlatıyor. Mesafeli babası, dayanılmaz ölçüde alaycı ve itici üvey annesi, gergin ve muhafazakâr ablası ve tek gecelik ilişkileri etrafında dönen bu komik evren ekranın karşısındaki izleyicilerde sağlam bir empati duygusu yaratıyor.

Russian Doll (Netflix)

Russian Doll, New York City’de sıradan bir partiye katıldığını zanneden ancak saatler ilerledikçe, esrarengiz bir şekilde, buradan ayrılamayacağını fark eden bir genç kadının maceralarını işliyor.

Succession (HBO)

Jesse Armstrong’un yaratıcısı olduğu dizide New York’ta yaşayan, dünyanın en büyük medya şirketlerinden birini yöneten Logan Roy ve dört çocuğunun hikayesi para, güç, siyaset ve aile değerleri ekseninde ele alınıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Brian Cox, Jeremy Strong, Hiam Abbass, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen gibi isimler yer alıyor.

Vida (Starz)

İki kız kardeş annelerini kaybetmenin acısının yaşarken bir yandan da annelerinin gerçek kimliğini öğrenmenin şokunu yaşar. Kardeşlere annelerinden Los Angeles’da bir yer miras kalmıştır. Birbirinden tamamen farklı karakterdeki kardeşler burada bir bar açıp birlikte çalışmaya karar verir. Kız kardeşler birçok zorlukla mücadele ederken bilmedikleri birçok sırla da yüzleşmek zorunda kalır.

Lodge 49 (AMC)

Babasını kaybetmesinin ardından hayatın anlamını sorgulamaya başlayan tembel sörfçü Dud, bir kardeşlik kulübüne katılır ve burada tanıştığı insanların hissettirdikleri ile birlikte yaşadıklarını sorgulamaya başlar.

David Makes Man (OWN)

David Makes Man, 14 yaşındaki bir gencin hayatını değiştirmeye çalışması üzerine odaklanan bir dram. En yakın arkadaşının ölümüyle başetmeye çalışan David bir yandan da kendini oğluna adayan annesinin yardımıyla hayatını toparlamaya çalışıyor. Toplum ve çevre baskısının farklı bir boyutunu ekrana getirecek olan dizi farklı bir alternatif olarak listenize girebilir.

Undone (Amazon)

Türler arasında gezinen ve yetişkinlere yönelik bir animasyon olarak izleyiciyle buluşmaya hazırlanan “Undone”, “BoJack Horseman”ın yapımcıları tarafından ekrana taşınıyor. Hikaye, ölümcül bir kazadan sağ çıkmayı başaran ancak sonrasında zamanla arasında farklı bir bağ kurulmuş olduğunu fark eden Alma’nın maceralarını takip ediyor. Zamanda yolculuk edebilen genç Alma, bu gücünü babasının ölümündeki gizemi ortaya çıkarmak için kullanacaktır.

Watchmen (HBO)

1986’da basılan Alan Moore ve Dave Gibbon imzalı çizgi romandan uyarlanan dizi, orijinal Watchmen evreninde geçen yepyeni bir hikayeyi ve karakterleri takip ediyor. Senaryo, gizemli bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işliyor ve film uyarlamasından da esintiler taşıyor. 

When They See Us (Netflix)

When They See Us, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini konu ediyor. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise, Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan beş gençtir. Onlar her ne kadar masum olduklarını söyleseler suçlama nedeniyle tutuklanır. Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan beş siyahi genç, işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatar. Gençler, suçsuzluklarını ispatlamak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up