2019’da En Çok İzlenen 10 Yabancı Film

Liste Manşet
2019 yılında Türkiye genelinde en çok izlenen yabancı filmler belli oldu.

2018 yılında üç yabancı film, 1 milyon seyirci barajını aşmayı başarmıştı. Toplamda 25,7 milyon seyircinin yabancı filmlere bilet aldığı 2019 yılı içerisinde ise bu sayı beşe çıktı. Fakat 2019 yılının en çok izlenen 10 yabancı filmine baktığımızda, listede özgün materyale sahip (bir evrene, seriye dahil ya da yeniden çevrim olmayan yapımlar) film göremiyoruz. Geçen sene ise ilk onda bu anlamda iki yapım bulunuyordu. Kısacası; evrenler, seri filmler, yeniden uyarlamaların gün geçtikçe Hollywood’a hakim olması, ülkemizde de en çok izlenen yabancı filmlerin profilinin bu çerçevede değişmesine sebep oluyor.

Fox’u da satın almasıyla sektördeki payını iyice büyüten Disney, ilk onda beş filmiyle birden yer alırken, dünya genelinde tüm zamanların hasılat rekorunu kıran Avengers: Endgame, 2.480.284 seyirciyle geçen yılın en çok izlenen yabancı filmi oldu. İlk onda yer alan diğer yabancı filmlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Avengers: Endgame (2019) IMDb 8,5 2.480.284 Seyirci

Infinity War’la korkunç titan Thanos amacına ulaşmış ve evrenin yarısını yok etmişti. Russo Kardeşler’in yeniden yönetmen koltuğunda oturduğu Avengers: Endgame’de evrenin sevilen kahramanları Captain Marvel’ı da yanlarına alarak her şeyleri pahasına Thanos’a karşı mücadeleyi sürdürecekler.

Joker (2019) IMDb 8,61.869.236 Seyirci

Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in, zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla bildiğimiz anlamıyla Joker karakterine dönüşümünü konu ediniyor.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) IMDb 6,5 1.446.121 Seyirci

Jason Statham ve Dwayne Johnson’ın rollerine geri döndüğü Hobbs & Shaw, Diplomatik Güvenlik Ajanı Luke Hobbs ve Deckard Shaw’ın filmin antagonisti Brixton’a karşı ittifak kuruşu ve mücadele edişini konu edinirken Brixton rolünde seyirci karşısına usta aktör Idris Elba çıkıyor.

Karlar Ülkesi 2 (2019) IMDb 7,21.281.800 Seyirci

Gişede büyük başarı elde eden Frozen’ın devam filmi Karlar Ülkesi 2; Elsa, Anna, Olaf ve Kristoff’un bu kez Arendelle’den çok uzak yerlerde yeni serüvenlerin peşinde koşmalarını ve krallıklarının antik gizemini çözmeye çalışmalarını konu ediniyor.

Captain Marvel (2019) IMDb 6,9 – 1.081.073 Seyirci

Brie Larson’ın Carol Denver yani namıdiğer Captain Marvel’a hayat verdiği Captain Marvel filmi, 90’ların ortasında dünyanın iki farklı uzaylı ırkının galaktik savaşı ortasında kaldığı zamanda karakterin kendi geçmişini ve kim olduğunu keşfederek evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşme hikâyesini ele alıyor.

John Wick 3: Parabellum (2019) IMDb 7,5 944.173 Seyirci

Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı aksiyon serisinin üçüncü filmi olan John Wick 3: Parabellum, ikinci filmin sonu itibarıyla ölüsüne $14 milyon değer biçilen ve The High Table üyesi birini öldürdüğü için gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick’in dünyanın bütün suikastçıları peşindeyken New York’tan çıkmaya çalışmasını konu ediniyor.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta (2019) IMDb 7,6942.651 Seyirci

Marvel Sinematik Evreni’nin 23. filmi olan Örümcek-Adam: Evden Uzakta, Endgame’de yaşananlar sonrası tekrardan ayaklarının üzerinde durmaya çalışan Peter Parker’ın, okul arkadaşlarıyla gittiği Avrupa gezisi sırasında Nick Fury’nin gizemli bir görevi üzerine yıkmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Aslan Kral (2019) IMDb 7,0 – 768.340 Seyirci

Jon Favreau tarafından yeniden çekilen Aslan Kral, babası Kral Mufasa’nın izinden yürüyen geleceğin kralı Simba’nın hikâyesini yeniden seyirciyle buluşturuyor.

Oyuncak Hikayesi 4 (2019) IMDb 7,9714.390 Seyirci

Josh Cooley’nin yönettiği Oyuncak Hikayesi 4 , Woody ve arkadaşlarının, aralarına Forky adında yeni bir oyuncağın katılmasıyla atıldıkları maceraları konu ediniyor.

Aquaman (2018) IMDb 7,0 709.361 Seyirci

Justice League sonrasında yaşananlardan yola çıkan solo Aquaman filminde Jason Momoa; John Curry, namıdiğer Aquaman’a hayat vermeye devam ederken film, kahramanın gelen tehditler karşısında yurdu Atlantis’i savunmak için girdiği amansız mücadeleyi konu ediniyor.

Kaynak: boxofficeturkiye.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up