2019 Çabuk Gelsin Dedirten 10 Film

Liste Manşet
2018’e vedaya hazırlanırken ‘önümüzdeki filmlere bakmanın’ zamanı geldi. Dev gişe filmlerinin arz-ı endam edeceği 2019’da, en çok beklenen yapımları listeledik. Liste IMDb verilerine göredir.

1- Captain Marvel (8 Mart)

Marvel evreninde kilit bir rol oynayacak olan filmde, özel güçler kazanan Carol Danvers’ı, iki uzaylı ırkının savaşında ortada kalan dünyayı kurtarmak için çabalarken göreceğiz. Marvel evreninin en güçlü süper kahramanı olan Captain Marvel’ın yönetmen koltuğunda Anna Boden & Ryan Fleck ikilisi yer alıyor.
 

Fragman için tıklayın

2- Avengers: Endgame (26 Nisan)

Yönetmenliğini, Anthony Russo ve Joe Russo’nun (Russo Kardeşler) üstlendiği Avengers: Endgame, kahramanların korkunç titan Thanos‘a karşı mücadelesinin başladığı Avengers: Infinity War filminden sonra geride bırakılan soru işaretlerini tamamlayacak.

Fragman için tıklayın

3- Dark Phoenix (7 Haziran)

X-Men ekibinin karşısında şimdiye kadarki en zorlu ve güçlü düşmanları vardır; içlerinde biri olan Jean Grey. Uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında, Jean gizemli kozmik bir güç tarafından darbe alır. Neredeyse hayatını kaybeden Jean eve döndüğünde bu gücün onu daha güçlü kıldığını fark eder. Ancak bu güç onu aynı zamanda daha dengesiz bir hale de getirmiştir. İçindeki bu varlıkla mücadele eden Jean, güçlerini idrak edemediği ve sınırlandıramadığı bir şekilde serbest bırakır. Kontrolden çıkan Jean sevdiklerine zarar vermeye başlar ve X-Men’i bir arada tutan yapının çözülmesine sebep olur. Parçalanan ekip tekrar birlik olmanın yolunu bulmalıdır. Mevhubahis yalnızca Jean’i kurtarmak değil, aynı zamanda Jean’in içindeki gücü silahlaştırmak ve galaksiye hükmetmek isteyen uzaylılardan dünyayı kurtarmaktır.

Fragman için tıklayın

4- Once Upon A Time In Hollywood (9 Ağustos)

Charles Manson cinayetlerinin yaşandığı 1969 yazında Los Angeles’ta geçen film, eski western türü televizyon dizisi yıldızı Rick Dalton ve uzun süreli dublörü Cliff Booth üzerinden ilerliyor. Artık tanıyamadıkları Hollywood’da yollarını bulmaya çalışan ikilinin ünlü yan komşusu ise Manson cinayetlerine Roman Polanski’nin 8 aylık hamile iken kurban giden Sharon Tate olacak.

5- The Irishman

Biyografik drama ve suç türündeki film Charles Brandt’in 2004 tarihli “I Heard You Paint Houses” adlı kitabından uyarlanıyor ve tetikçi Frank “The Irishman” Sheeran’ın, Jimmy Hoffa’nın öldürülmesiyle olan olası ilişkisi etrafında şekilleniyor.

Başrollerini sinemanın efsaneleşmiş isimleri Al Pacino ve Robert De Niro’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Martin Scorsese oturuyor.

7- Glass (18 Ocak)

Glass, Split’in devamı ve Unbreakable filminin geçtiği evrendeki üçüncü film olacak. Hem Bruce Willis hem de James McAvoy sırasıyla David Dunn ve Kevin Wendell Crumb olarak rollerini yeniden canlandıracaklar. Samuel L. Jackson da Unbreakable filminin Elijah Price’ı olarak geri geliyor.

David Dunn’ın Kevin Wendell’in yarattığı 24’üncü karakteri “Canavar” ın peşine düşer ve her iki erkeğin kirli sırlarını bilen Elijah Price’ın (Mr. Glass) esrarengiz bir şekilde ortaya çıkmasıyla işler sarpa sarar.

Fragman için tıklayın

8- Joker (4 Ekim)

Joker’i Gotham’ın suç prensine dönüşmeden önce, henüz Arthur Fleck iken göreceğimiz çizgi roman uyarlaması, aksiyon dozajı yüksek bir çizgi roman filminden çok toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması ve aynı zamanda sosyal bir uyarı niteliği taşıyor.

Batman’in ezeli düşmanı olan ikonik karakterin geçmişine bir bakış sunacak ve “Joker”e dönüşümünü ele alacak olan film 1980’lerin Gotham City’sinde geçecek. The Hangover filminin yönetmeni Todd Philips’in yönetmen koltuğuna oturacağı “Joker” filminin senaryosunu ise 8 Miles filminin senaristi Scott Silver üstleniyor.

9- Aladdin (24 Mayıs)

Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin’in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’dir. Aladdin’in şansı, Harikalar Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin’in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan’ın danışmanı Jafar’ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur.

Disney yapımı Aladdin‘in beyazperdeye uyarlaması olan filmin yönetmenliğini Guy Ritchie üstleniyor.

Fragman için tıklayın

10- Hellboy (12 Nisan)

Film, insanların dünyası ile fantastik yaratıklarla dolu bir dünya arasında sıkışıp kalan Hellboy’un hangi tarafa ait olduğunu bulmak için çabalarken, bir yandan da antik çağlardan gelen bir büyücünün intikam almak için insanlığa açtığı savaşı durdurma çabasını temel alıyor.

Yönetmen koltuğuna Neil Marshall’ı oturtan çizgi roman uyarlamasında cehennemden gelen ünlü çizgi roman karakterini Stranger Things oyuncularından David Harbour canlandırıyor.

Fragman için tıklayın

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up