2018 Sinema Destekleme Kurul Kararları Açıklandı

Günün Haberi Türkiye
2018 Sinema Destekleme Kurul Kararları Açıklandı

2018 yılının ilk yarısında verilecek ‘Sinema Destekleme Kurul Kararları’ açıklandı. Toplamda 155 projeye 6 milyon 184 bin lira destek çıktı.

Meslek birliklerinin belirlediği isimler ile alanda seçkin uzmanlar ve akademisyenlerden oluşan 14 kişilik Sinema Destekleme Kurulunun toplantısıyla verilen desteklere bin 440 proje başvurdu.

Kurulun bu yılki ilk toplantısında, 10 animasyon film yapım projesine 230 bin, 72 belgesel yapım projesine 5 milyon 39 bin, 29 kısa film yapım projesine 407 bin ve 44 senaryo ve diyalog yazım projesine de 508 bin lira destek sağlandı.

İkinci toplantı mart ayında

Yeni ve nitelikli eserlerin üretimine katkı sağlayan, ayrıca animasyon ile kısa filmlere verilen desteklerle genç sinemacıların sektöre adım atmalarına imkan verilen kurulun ikinci toplantısı ise mart ayında yapılacak.

Toplantıda, uzun metrajlı kurgu film yapım, ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen ve yapım sonrası türlerindeki destek başvuruları değerlendirilecek.

Değerlendirilen projelere buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up