2017’nin Gişede Çakılan 7 Filmi

Liste
2017’nin Gişede Çakılan 7 Filmi

Sinema salonları bu yıl da Hollywood filmleri ile doldu taştı. 2017, Hollywood için kalabalık ve bereketliydi. Sayısız film salonlarda sıraya girdi, bazı filmlerin önünde bilet kuyruğu uzarken bazı filmlerin önünde gişe memurları sinek avcılığında ustalaştı. İşte gişe çakılan umduğunu bulamayan yedi film. Verilerin ABD bazlı olduğunu hatırlatalım.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Luc Besson imzalı çizgi roman uyarlaması bilim kurgu, dünya çapında reklama rağmen 180 milyonluk bütçesi ile ABD gişelerinde yalnızca 40,4 milyon dolar kazandı.

Türkiye kazancı: 2 milyon 497 bin 73 lira

Fragman için tıklayın.

Transformers: Son Şövalye

Dev bütçeli (217 milyon dolar) Michael Bay filmi Transformers 5, Amerika’da 125 milyon dolar gişeyi zor elde edebildi.

Türkiye kazancı 9 milyon 882 bin 490 lira

Fragman için tıklayın.

Çin Seddi

Uzakdoğu Hollywood işbirliğindeki Çin Seddi – The Great Wall, 150 milyon dolarlık bütçesine karşın ABD gişesinden 45,1 milyon dolar kazanabildi.

Türkiye kazancı: 1 milyon 524 bin 528 lira

Fragman için tıklayın.

Mumya

Universal Pictures’in yeni projesi Dark Universe’nin ilk meyvesi Mumya gişede hayal kırıklığı yaşayan filmlerden. Kadrosunda Tom Cruise, Russell Crowe ve Sofia Boutella gibi isimlere rağmen 125 milyon dolarlık bütçeye harcamasının sadece 80 milyon dolarını ABD gişesinden geri alabildi.

Türkiye kazancı: 2 milyon 939 bin 823 lira

Fragman için tıklayın.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Guy Ritchie ve Charlie Hunnam gibi iki isme rağmen yıldızı parlamayan Kral Arthur, 175 milyon dolarlık bütçesi ile en büyük hüsranlardan birini yaşadı. Film, ABD gişelerinde 39,1 milyon dolar kazanabildi.

Türkiye kazancı: 968 bin 674 lira

Fragman için tıklayın.

The Promise

Ermeni Tehciri’ni temel alan filmin kadrosunda Christian Bale ve Oscar Isaac başroldeydi. 80 milyon dolar bütçeli film yalnızca bütçesinin yüzde 10’unu kazanabildi ABD gişelerinden.

Türkiye’de gösterime girmedi.

Fragman için tıklayın.

Monster Trucks

Canavar Kamyonlar

125 milyon dolarlık Monster Trucks,  Paramonut Pictures’in tahmin ettiği zarardan daha da büyüğünü yaşattı şirkete. Film ABD’de 33.3 milyon dolar gişe yaptı.

Türkiye’de gösterime girmedi.

Fragman için tıklayın.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up