2016’nın En İyi Belgeselleri

Günün Haberi Liste

Haftalık yayın yapan Newsweek Dergisi bu yıla damgasını vuran belgeselleri belirledi. İşte Newsweek’e göre 2016’nın en iyi belgeselleri…

A Beautiful Planet

A Beautiful Planet

MAX ve Walt Disney’in işbirliği ile hazırlanmış, üç boyutlu çekilmiş belgesel film. Adından da anlaşılacağı üzere Uluslararası Uzay İstasyonu’nu merkeze koyup Dünya’yı anlatıyor. Toni Myers’ın yönettiği belgeselin anlatıcılığını Jennifer Lawrence üstlendi..

____

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Avangart yani sanat, kültür, gerçeklik tanımları içindeki kabul edilmiş normları sarsıp sınırlarını değiştirmeyi amaç edinen, “yenilikçi” bir müzisyen olan Frank Zappa’nın hayatı ve eserlerine derinlemesine bir bakış.

____

Jackie-Robinson

Jackie Robinson

ABD beyzbol büyük liginin ilk siyahi oyuncusu Jackie Robinson’un Brooklyn Dodgers takımı için oynarken çektiği zorlukları anlatan bir spor belgeseli.

___

Lo and Behold, Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Belgesel interneti ve internetin kültür ve insan yaşamına etkilerini ele alıyor.Lo and Behold: Reveries of the Connected World, interneti doğrudan eleştirmeyi amaçlamıyor. Film, kısa sürede hayatımızın vazgeçilmez parçası olan internetin bu kadar kısa sürede nasıl bu kadar etkili olduğunu araştırıyor.

____

O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

Amerikan tarihinin en ilginç vakalarından O. J. Simpsons davası 2016’da yeniden gündeme oturdu. American Crime Story‘nin ardından O.J. Simpson’ı konu edinen O.J.: Made in America 5 bölümlük bir belgesel serisi. 7 saat süren O.J.: Made In America Ezra Edelman tarafından hazırlandı. Seri, eleştirmenler tarafından Amerika tarihinde ırkçılığı konu alan en kapsamlı belgesel olarak tanımlanıyor.

___

Tickled

Tickled

weiner

Weiner

Belgesel, New York Kongresi üyesi Anthony Weiner’in belediye başkanlığı kampanyasını ve bugünün siyasi manzarasını inceliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up