Time Dergisi’ne Göre 2016’da Hayal Kırıklığına Neden Olan 10 Film

Liste Manşet

Time Dergisi yılın yarısını geride bıraktığımız şu günlerde hayal kırıklığına neden olan filmleri okurları ile paylaştı.

10 – 13 Saat: Bingazi’nin Gizli Askerleri

Libya’da ABD elçisinin hayatını kaybettiği baskını anlatan ’13 Saat: Bingazi’nin Gizli Askerleri’ filminde teröristi canlandıran bir oyuncuya Türk bayraklı tişört giydirdiler. Filmin en kritik sahnelerinde yer alan Türk bayraklı terörist elinde silahla defalarca ortaya çıktı. Filmde ezanla da dalga geçildi. Yapımcı şirket, filmin Türkiye’de gösterime girmeyeceğini açıkladı. Amerika’nın işine geldiği gibi uyarladığı bu yapım TIME film eleştirmeni Stephanie Zacharek tarafından yerin dibine batırıldı.

___

Dirty Grandpa

9- Çılgın İhtiyar (2016) Dirty Grandpa

Robert De Niro’nun kariyerini kendi eli ile dibe vurduğu film, komiklik yapayım derken saçmalamayla yetinmiş.Tiksindirici birçok sahneye sahip olan yapım kötü ve abartılı bir yol hikayesi. The Hangover, American Pie gibi filmlerin çıtasını aşmaya çalışan Çılgın İhtiyar bastonuna bile yükselecek seviyeye çıkamıyor.

___

l-gods-of-egypt-15512

8- Mısır’ın Tanrıları (2016) Gods of Egypt

Dev bütçeli ve epey de gösterişli olan film bir çocuğu bile kandıramayacak bir öyküye ve mantık dizinine sahip. Heba edilmiş milyonlar ve daha doğrusu filme giden milyonların çalınmış zamanları. Eleştirisini buradan okuyabilirsiniz.

___

The Brothers Grimsby

7- The Brothers Grimsby

Komik mi? Evet! Ama fazlası ile mide bulandırıcı. Ve aşırı müstehcen.

___

Batman v Superman: Adaletin Şafağı

6- Batman v Superman: Adaletin Şafağı

Nolan’ın çıtasını aşamayan Batman ve klişelikten kurtulamayan Superman. Kimi çok karanlık, kimi ise eğlendirmedi dedi. Justice Leauge’nin giriş filmi oyuncuları tarafından bile sevilmedi. Ancak gişede yüzü az da olsa güldü. Eleştirisi için tıklayın..

___

Sayfa 1 / 2

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up