2016 Çabuk Gelsin Dedirten 10 Film

Liste Manşet

Yıl bitti, beklediğimiz, özlediğimiz birçok filmi izleme fırsatı bulduk ama, yeni yapımların haberleri ağzımızı sulandırdı, gösterim tarihleri hayal kırıklığına neden oldu. Sonu 2016’da ile biten fragmanlar nedeniyle sabrımız sınandı. O filmleri sizler için derledik.

10. Revenant-Diriliş

 

Michael Punke’ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanacak olan öykü, kürkleri için hayvanlar avlayan bir kuruluş için çalışan Hugh Glass adındaki bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından ölüme terk edilmesini anlatıyor.

—————————————–

09. Fantastic Beasts and Where to Find Them-Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

 

Harry Potter‘den 70 yıl öncesinde geçen Fantastic Beasts and Where to Find Them Newt adlı karakterin hikayesini anlatıyor. Filmde, gizli sihir yasaları ve geleneklerinden parçalar görmek de mümkün. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar adıyla Türkiye’de gösterilecek olan film, 2016 Kasım‘ında vizyona girecek.

—————————————–

08. X Men Apocalypse

 

Gelmiş geçmiş en güçlü mutant olan Apocalypse‘yi seyirciye tanıtacak olan yapım ölümsüz mutantın yüzyıllık uykusundan uyandıktan sonra Magneto‘nun öncülüğünü ettiği güçlü bir mutant ekibiyle birleşerek insanlığı dünyadan silme ve dünyanın yönetimini yeniden Apocalypse‘e verme çabasını anlatıyor. Dünya yok olmanın eşiğine gelmişken Raven, Profesör X‘in de yardımıyla genç bir mutant ekibine önderlik ederek dünyayı yıkımdan kurtarmaya çalışıyor.

Bryan Singer imzalı X-Men üçlemesinin son filmi olan X-Men: Apocalypse, 27 Mayıs 2016‘da vizyona girecek.

—————————————–

07. Dr. Strange

 

doctorstrange1

Marvel evreninin önemli karakterlerinden Dr. Strange‘yi Sherlock Holmes‘i canlandıran başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch oynayacak.

—————————————–

06. Warcraft

 

Warcraft 11 Haziran 2016’da gösterime girecek. Dünya çapında büyük yankı uyandırıp oldukça geniş bir hayran kitlesi yaratan online World of Warcraft oyununun sinema uyarlaması olan bu yapım da çeşitli ırk ve türlere ev sahipliği yapan ve her türden savaşın kıyasıya yaşandığı fantastik bir dünyada geçiyor. Filmin yönetmenliğini Moon (2009) filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaadeden yönetmenlerinden Duncan Jones yer alırken, başrollerini Paula Patton, Ben Foster ve Travis Fimmel paylaşıyor.

—————————————–

05. Hateful Eight

 

Quentin Tarantino’nun merakla beklenen filmi 8 Ocak’ta vizyona girecek. Tarantino’nun ikinci western’i olan Hateful Eight’in kadrosunda, Django Unchained’de de oynayan Samuel L. Jackson ve Jennifer Jason Leigh ve Walton Goggins gibi önemli isimler var. Filmin müziklerini unutulmaz westernlere hayat veren Ennio Morricone yapacak. Morricone bu filmle 40 yıl sonra ilk kez bir western filmine müzik yapmış olacak.

—————————————–

04. Suicide Squad

 

—————————————–

03. Kaptan Amerika: İç Savaş

 

 

—————————————–

02. Batman v Superman

 

 

—————————————–

01. Deadpool

 

 

—————————————–

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up