2012’nin En İyisi “Amour”

Dünya Manşet

emmanuelleriva_amour

ABD’de Ulusal Film Eleştirmenleri Topluluğu, ”Amour”u 2012 yılının en iyi filmi seçti.

ABD’de ülke çapından gelerek New York’taki Lincoln Merkezi’nde toplanan 60 film eleştirmeni, ”Amour”u 2012 yılının en iyi filmi, filmin başrol oyuncusu Emmanuelle Riva’yı da en iyi kadın oyuncu seçti.

Film eleştirmenleri en iyi erkek oyuncu olarak ”Lincoln” filminde oynayan Daniel Day-Lewis’i belirlerken, ”Amour”un Avusturyalı yönetmeni Michael Haneke en iyi yönetmen seçildi.

Senaryo yazarı Tony Kushner, ”Lincoln” filmiyle en iyi senaryo, Amy Adams ”The Master”daki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu, ”Magic Mike” ve ”Bernie” filmlerinin yıldızı Matthew McConaughey de en iyi yardımcı erkek oyuncu ödüllerine sahip oldu.

Ulusal Film Eleştirmenleri Topluluğu, yönetmenliğini Dror Moreh’in yaptığı ”The Gatekeepers”ı kurgu olmayan en iyi film, ”The Master” ile Mihai Malaimaire’yi en iyi görüntü yönetmeni seçti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up