2000’lerin balon filmleri

Türkiye

Geçtiğimiz yıl ayrıntılı bir 2000’ler incelemesine yer veren ve bu dönemin en iyilerini seçen Sinema bu kez aynı dönemin “kötü”lerini seçti.

Derginin Ağustos sayısında yer alan “2000’lerin Balonları” dosyası, sinemaseverlerin gündemine bomba gibi düştü.

30 fiyasko film ve 30 abartılmış film başlıklı iki bölümden oluşan dosyanın ilk bölümünde, seyircinin beklentisini boşa çıkaran büyük hayalkırıklıklarından oluşan bir liste, ikinci bölümdeyse hak ettiğinden fazla ilgi gören filmlerden oluşan bir başka liste var. Sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve internet forumlarında ateşli tartışmalara neden olan 2000’lerin Balonları listesinde “Başlangıç”, “Milyoner”, “Alacakaranlık” ve “Issız Adam” gibi filmler de yer alıyor.

Sinema ekibi, kışkırtıcı bir dosyaya imza attığının farkında. Kendi aralarında uzun tartışmalara neden olan bu listenin okurlar arasında da tartışma yaratacağını tahmin ediyorlar elbette ama dosyanın sunuş bölümünde de belirttikleri gibi “Bu tür tartışmalardan zarardan çok fayda ve bol bol da eğlence çıktığı”na inanıyorlar ve “Bu konuda hemfikirsek mesele yok” diyorlar.

AHaber

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up