20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10 Açıklandı

Festivaller Manşet

Bu sene 20. si düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde ilk 10’a giren filmler açıklandı.

Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, T.C. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin bu yıl 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”na ek olarak bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu sene 12’ncisini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”nda yer alacak filmler belli oldu.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu sene farklı bir rota izleyecek olan festivalin ödülleri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek törende açıklanacak.

Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması‘nda ilk 10 a giren filmler:

  • Aden / Barış Atay
  • Bozkır / Ali Özel
  • Görülmüştür / Serhat Karaaslan
  • Kız Kardeşler / Emin Alper
  • Kovan / Eylem Kaftan
  • Kraliçe Lear / Pelin Esmer
  • Kronoloji / Ali Aydın
  • Nuh Tepesi / Cenk Ertürk
  • Soluk / Özkan Yılmaz
  • Topal Şükran’ın Maceraları / Onur Ünlü

Belgesel Yarışması‘nda ilk 10 giren filmler:

  • Bir Rüya Gördüm / Cantez Esenç / Burcu Cantekin
  • Büyülü Fener Bekçileri / Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
  • Kadın Olmanın Günahı / Ümran Safter
  • Kimsesizler Oteli / Rıdvan Karaman
  • Kromozom Kardeşler / Hasan Kalender
  • Merkeb-i Mesai / Hasan Erdoğmuş
  • Sevan the Craftsman / Ümran Safter
  • Sınırlar / Ece Cantürk
  • Umudun Kanadında / Ümran Safter
  • Uzun Yolculuk / Mesut Gengeç

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması‘nda ülkemizde bulunan üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler:

  • Aah! / Gökçe Demirgüç
  • Erk / Halil Ergin
  • Fraktal / Zahid Çetinkaya
  • Kanalı Beklerken / Yasin Serindere
  • Sallak / H. Rasoul Iranzad
  • Son Akşam Yemeği / Selinay Güneş
  • Tayf / Ali Kavas
  • We can’t be as close as before / Şemi Umut Karataş
  • Vortex / Cüneyt Işık
  • Yaylacı  / Fatih Ertekin

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması‘nda Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler:

Absence of light / Beatrice Aline
BarfuB durch Glas / Timur Küçükince
Das kleine / Bild Franzi Heinrich
Esma / Mikail Emrecik
Im Glashaus / Anna Zhukovets
Kısmet / Merve Uslu
Monita / Burhan Berçin
Reversibel / Lukas Marz
Wusstet ihr dass Steine / Katharina Schnekenbrühl
Verliebt verpackt versunken / Katharina Freudenberger

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up