20. Saraybosna Film Festivali Başladı

Festivaller Manşet

raul-garcia

Belkıs Bayrak / Saraybosna

Bu sene 20. yılını kutlayan Saraybosna Film Festivali başladı.

Jüri Başkanlığını Bela Tarr’ın yaptığı festivalde, 20. yıl kapsamında 16 ayrı kategoride yüzlerce film sinemaseverlerle buluşuyor.

Uzun metraj yarışma kategorisinde 9 film, 4 dalda ödül için yarışıyor.

Türk Sinemasından toplam 6 film festivalde yer alıyor. Kutluğ Ataman’ın ‘Kuzu’ filmi ile Erol Mintaş’ın ‘Annemin Şarkısı’ filmleri ödül için yarışırken; Tayfun Pirselimoğlu’nun ‘Ben O Değilim’ ile Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kış Uykusu’ filmleri In Fokus kategorisinde gösteriliyor.

Faysal Soysal’ın ‘Üç Yol’ filminin özel gösterimde yer aldığı festivalde, Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın yönettiği ‘Mavi Dalga’ filmi Gençlik Arenası kategorisinde izleyici ile buluşuyor. Belgesel kategorisinde yer alan Yunan yönetmen Nina Maria Paschalidou’ya ait Kismet isimli belgesel, türk dizilerinin farklı coğrafyalara olan etkisini anlatıyor. Festival 23 ağustos akşamı düzenlenecek kapanış ve ödül töreni ile son bulmuş olacak.

galeri-sarajevo

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up