2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali

Festivaller Manşet Türkiye

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ”Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali” sinema (kısa film, belgesel), öykü, şiir, karikatür ve fotoğraf dallarında olmak üzere beş sanat dalında gerçekleştirilecek.

7 Kasım’da başlayan başvurular 15 Ocak tarihine kadar sürecek. Festival, 15 Ocak – 15 Mart 2012 tarihleri arasında, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde yapılacak etkinliklerle devam edecek ve 31 Mart gecesi düzenlenecek ödül töreniyle de son bulacak.

Festivalin amacı, Yılmaz Güney’in sanat anlayışının temeli olan, halktan yana sanat yapan amatör ya da profesyonel tüm sanatçıları, ortak bir platformda buluşturmak ve üretime teşvik etmek.

Yılmaz Güney Vakfı’nın çabalarıyla dijital ortama aktarılan Yılmaz Güney’in 11 filmi de, festivalde izleyicilerle buluşturulacak. Geniş bir gösterim kampanyasıyla, Yılmaz Güney filmlerini, yalnızca televizyondan izlemiş olan genç kuşağın ve yeniden izlemek isteyenlerin beyaz perdede izlemesi sağlanacak. Elde edilecek gelir ise Yılmaz Güney Vakfı’na aktarılacak.

Mekânları ve etkinlik takvimi, 1 Ocak 2012 tarihinde ilân edilecek olan festivalin başvuru koşulları ve başvuru formalarına ”www.yilmazguneyksf.org” adresinden ulaşılabilirsiniz.

sinefesto.com/Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up