2. ‘Yılmaz Güney’ Film Festivali Başlıyor!

Festivaller Manşet

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Yılmaz Güney Film Festivali 14 Kasım’da başlıyor.

14 – 19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek 2. Yılmaz Güney Film Festivali’nde film yapma süreçleriyle ilgili aşamaları kapsayan seminerler, insan hakları temalı uzun metrajlı film gösterimleri ve sinema üzerine panel ve söyleşiler düzenlenecek. Festival bu yıl kısa film yarışması, belgesel film yarışması ve öykü kısa film yarışması olmak üzere üç kategori üzerinden yapılacak.

Festivalde kısa film kategorisinde birinci olacak esere 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL; belgesel film kategorisinde birinci olacak esere 5 bin TL, kısa film öykü yarışması kategorisinde 1. seçilecek olan esere ise 3 bin TL para ödülü verilecek.

Festivalin kısa ve belgesel film jürisinde Sırrı Süreyya Önder, Yüksel Yavuz, Nazmi Kırık, Seren Yüce ve Sevil Demirci yer alırken, kısa film öyküsü jürisinde Ahmet Soner, Zahit Atam, Mehmet Sebatlı, Önder Çakar ve Mehmet Şarman yer alacak.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up