2 Yaka Kısa Film Festivali Bu Yıl Çevrimiçi

Festivaller

Dijital Film Atölyesi’nin (DFA) Kültür için Alan desteğiyle düzenlediği Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali (2YKFF) bu sene çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Bu yıl pandemi koşulları gereğince dijital ortamda gerçekleştirilecek olan Dijital Film Atölyesi’nin (DFA) Kültür için Alan desteğiyle düzenlediği Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali (2YKFF) “Farklılığımız, çeşitliliğimiz, hassasiyetimiz” vurgusu etrafında şekillenecek.

Ekran, Koltuk, Remix ve Artı olmak üzere dört ana bölümden oluşan festival, bu yıl “Cebimdeki” teması ile farklı kültürlerin deneyim çeşitliliği ve kişisel yolculukların biriktirdiklerini seyirci ile buluşturuyor. Her yıl dünyanın farklı bir yakasından bağımsız bir sinema inisiyatifi ile bir araya gelerek 2 yakayı birleştirmeyi ve İzmir’in var olan zenginliğini çoğaltmayı amaçlayan festival, “erişilebilir festival” olma yolunda adımlar atıyor.

Uluslarararası 2 Yaka Kısa Film Festivali’nin seçkisindeki 16 kısa film sesli betimleme seçeneğiyle yayınlanırken, festival kapsamındaki tüm webinarlar Erişilebilir Her Şey iş birliğiyle işaret dili betimlemeli olarak gerçekleşecek. Merakla beklenen festival, zengin seçkisi ve özgün etkinlikleri ile bu yıl 9-17 Ekim tarihleri arasında seyircisiyle buluşacak.

Festival programına dair tüm detayları 2yakakisafilmfestivali.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up