2. Uluslararası Gençlik Filmleri Festivali!

Festivaller

2010 yılında Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde gençliğin sesini, sözünü perdeye yansıtan Gençlik Filmleri Festivali, ikinci yılını ‘yasak’ teması ile açıyor.

20-23 Aralık 2011 tarihlerinde düzenlenecek olan festival, hem genç yönetmenlere hem de izleyicilere bu sene “Ne yasak?”, “Ne yapsak?” gibi birçok soru sormaya hazırlanıyor.

20 Aralık’ta aynı anda Ankara, İstanbul, Zonguldak, Bursa İzmir ve Kocaeli’nde açılışı yapılacak olan festival, geçen yıl yer aldığı üniversitelerin yanı sıra Trakya Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde de izleyiciyle buluşacak.

Alternatif, nitelikli, sponsorsuz ve ücretsiz bir gençlik festivalinin kolektif bir emekle gerçekleşebileceğini göstermeyi amaçlayan Gençlik Filmleri Festivali’nin destekçi ve danışmanları arasında; Hüseyin Karabey, Mert Fırat, Ece Temelkuran, İlksen Başarır, Derya Alabora, Semih Kaplanoğlu, Handan İpekçi, Özcan Alper, Emrah Dönmez, Zeynep Tül Akbal, Mehmet Zubaroğlu, Thomas Balkenhol gibi isimler, çeşitli üniversiteler ile Sinemacılar Sendikası (Sine-Sen), İstanbul Kısa Filmciler Derneği, Belgesel Sinemacılar Birliği gibi kurumlar yer alıyor.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up