2. Psikeart Günleri Sempozyumu Başlıyor

Genel

Kadir Has Üniversitesi sinema dünyasında önemli bir konuyu daha incelemeye açıyor. Ünlü yönetmenler ve oyuncular sadece vakit geçirmek için kullanılan bir eğlence tarzı olmaktan çıkarak kitleleri etkileyen bir iletişim aracına dönüşen sinemayı, “Sinema ve Psikiyatri” konulu Psikeart Günleri’nde tartışacak.

images

Kadir Has Üniversitesi, Psikeart Dergisi ve Türk Psikiatri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Sinema ve Psikiyatri” konulu 2. Psikeart Günleri Sempozyumu 28-29-30 Mart 2013 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Nurgül Yeşilçay, Mahir Günşıray, Mine Soley  ve Kunt Tulgar gibi önemli sinema oyuncuları,  Ezel Akay, Yağmur Taylan, Yüksel Aksu, Işıl Özgentürk, Zahit Atam, Tolga Karaçelik, Burçak Evren, Yılmaz Atadeniz, Korhan Yurtsever, Leyla Yılmaz, Can Evrenol, Semir Aslanyürek, Tan Tolga Demirci, Ömer Uğur gibi ünlü senarist ve yönetmenler, sinema eleştirmenleri, psikiyatristler ve öğretim üyeleri üç gün sürecek sempozyumda; sinemada psikiyatri, Cumhuriyet dönemi Türk sineması, sinemada imkânsız aşklar, korku sineması, fantastik sinema filmleri ve komedi filmleri gibi güncel konuları mercek altına alacak.

Programda öne çıkan başlıklar;

Sinema Bizimle Nasıl İlişki Kurar?

Postmodernizm Sinemaya Ne Getirdi, Sinemadan Ne Götürdü?

Cumhuriyet Dönemi Türk Sineması

Türk Sinemasında Karakter Analizi

Sinemayla Yaşayanlar, Sinemada Yaşananlar

Kolektif Bilindışı ve Sinema

Korku Sineması

Bellek ve Sinema

Hayalperdesi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up