2. Doğa Filmleri Yarışması Başvuruları Başladı

Festivaller

“Herkes doğa için sesini yükseltiyor, tüm sesler Dağ Filmleri Festivali’nde yankılanıyor.

Doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek amacıyla düzenlenen Doğa Filmleri Yarışması’nın ikincisi yine DFF 2012 kapsamında hayat buluyor.

Doğaya ve çevreye dair tüm filmler yarışma jürisi tarafından değerlendiriliyor ve Türkiye’nin en prestijli ödülünü hak etmek için yarışıyor.”

Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen ” 2. Doğa Filmleri Yarışması ” için başvurular başladı.

Yarışma için başvurular ” Ulusal “, ” Üniversiteler ” ve ” Kurumsal ” başlıklı üç farklı kategoride yapılacak. Dereceye giren filmler, İstanbul’da düzenli olarak altı yıldır düzenlenen ” 7. Dağ Filmleri Festivali ” kapsamında gösterilecek. Dağ Filmleri Festivali Koordinatörü Murat Yılmaz, festivalin İstanbul il sınırları dışına çıkarak İzmir ve Ankara’da büyük bir ilgi gördüğünü belirterek “ Altı yılı aşkındır devam eden çabamızın olumlu sonuçlarını almaya başladık. Artan ilgi sebebiyle film yarışmasını tekrar festival kapsamında düzenleme kararı aldık. Amacımız Doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek ” dedi.

Festivalin jüri üyeleri ve yarışma ödülleri ise kısa bir süre içinde duyurulacak. Macera ve adrenalin tutkunlarının festivali olan ” Dağ Filmleri Festivali “’nde yer almak için kıyasıya mücadele edecek olan yönetmen ve ekipler ” 2. Doğa Filmleri Festivali “’ne katılım şartlarını öğrenmek için ” www.dogafilmleriyarismasi.com ” adresini ziyaret edebilirler.
Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Ocak 2012, finale kalan eserlerin yarışma sitesi üzerinden duyurum tarihi ise 5 Şubat 2012 olarak belirlendi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up