2. BAK Akademi Ödülleri Finalistleri Belli Oldu

Etkinlikler

SETEM Akademi

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve SETEM Akademi Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı işbirliğiyle gerçekleşen 2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Finalistleri belirlendi.

2. BAK SETEM Akademi Ödülleri’ne Toplam 106 film katıldı. Bunlardan 20 Belgesel, 11 Animasyon ve 75 Kurmaca Film www.setemakademi.com adresine yüklenip 1 Haziran’da halk oylamasına açıldı. Web sitesi üzerinden değerlendirme yapan izleyiciler Belgesel dalında; En İyi Belgesel, En İyi Belgesel Yönetmeni, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu, Animasyon dalında; En İyi Animasyon, En İyi Animatör, En İyi Animatör Yönetmeni ve En İyi Senaryo, Kurmaca dalında ise; En İyi Kurmaca Film, En İyi Kurmaca Yönetmeni, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere 16 dalda oylama gerçekleşti.

Oylama sonucunda toplamda 19298 kişi web sitemizden filmleri izledi. 5694 kişi kısa filmleri oyladı. Böylece sinema alanında en geniş kapsamlı ön eleme jürisi oluşmuş oldu.

Şimdi Sıra Meslek Profesyonellerinin Özel Jüri Oylamasında

Sektördeki, oyuncu, yönetmen, yapımcı, senarist, görüntü yönetmeni ve kurgu editörü olarak çalışanlardan 250’ye yakın jüri üyesi geniş bir katılımla sonuçları belirleyecek.

Sunuculuğunu Janset Paçal’ın yapacağı ödül töreni 14 Haziran saat 14.00’de Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Ödüller 19 kategoride sahiplerini bulacak.

Ödül Töreni Semih Kaplanoğlu’nun “Devran” Adlı Kısa Filmi İle Başlayacak

Dünya Prömiyerini Venedik Film Festivali’nde gerçekleştiren yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun ‘Devran’ adlı kısa filminin Türkiye’deki ilk gösterimi 2. BAK SETEM Akademi Ödülleri açılış filmi olarak gösterilecek.

2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi2. BAK SETEM Akademi Ödülleri Yarışma Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up