Bizimle İletişime Geçin

Kısa Filmler

2. Altın Kepenk Film Yarışması Ödülleri Verildi

Yayınlandı

tarihinde

İTO, İTİCÜ ile Esnaf ve SanatkarlarDerneği (ESDER)işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sonuçlarını, yönetmen Osman Sınav’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri açıkladı.

Yetenekli gençleri ve sinema sektörünüdesteklemek amacıyla düzenlenen, ”alın teri” ana temalı ”2. Altın Kepenk Kısa FilmYarışması”nın ödül töreni, İstanbul TicaretÜniversitesi (İTİCÜ) Eminönü Kampüsü’nde yapıldı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), İTİCÜ ile Esnaf veSanatkarlar Derneği (ESDER)işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sonuçlarını, yönetmen Osman Sınav’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri açıkladı.

179 eser arasından, ”Büyük Aşıklar” filmiyle Nagihan Çakar birinci, ”Ben Geldim Gidiyorum” filmiyle Metin Akdemir ikinci ve ”Karton Adam” filmiyle Süleyman Civliz üçüncü oldu.

Yarışmanın birincisine 7 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne de 3 bin TL ödül verildi. Ayrıca 10 öğrenci de 1500 TL’lik mansiyonla ödüllendirildi.

Ödül töreninde konuşan İTİCÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, alın terinin çok sıcak bir kavram olduğunu ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip bulunduğunu söyledi.

Alın terinin, üretimi, gayreti, teşebbüsü ve girişimciliği ifade ettiğini belirten Erken, ”Esasında alın teri, gittiği hedefle birlikte önemli olan bir şey. Alın terinin değerliolabilmesi için alnınızı terlettiğiniz işin doğru bir iş olması lazım” dedi.

Erken, akıtılan terin bir değeri olması için, yapılan işin toplumsal bir değeri bulunması gerektiğini kaydetti.

ESDER Başkanı Mahmut Çelikus ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş da emeğin ve alın terinin önemine vurgu yaptı.

Ödül törenine, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Haber7.com

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

David Lynch’in 17 Dakikalık Kısa Filmi Netflix’te Yayınlandı

What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

David Lynch’in yönettiği, aynı zamanda başrolünde yer aldığı 17 dakikalık kısa filmi What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Eraserhead, The Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Dr. gibi filmlerle sinema dünyasında iz bırakan David Lynch‘in What Did Jack Do? adını taşıyan belgeseli Netflix’te yayınlandı.

Playlist’in haberine göre David Lynch, What Did Jack Do?’yu 2016 yılında çekmiş ve kısa film, 2018 yılında çeşitli festivallerde gösterilmiş. Ancak kısa filmin IMDB’ye eklenmemiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Siyah beyaz formatta çekilen ve David Lynch’in başrolünde yer aldığı bu kısa filmde bir dedektif, cinayet zanlısı bir maymunu sorguya çekiyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

’18. Sinema Burada’ Festivali Kısa Film Başvuruları Devam Ediyor

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak. 

Beş gün sürecek olan festivalin ilk gününde Onur ve Başarı Ödülleri sahiplerini bulacak. İki gün Oyunculuk Atölyesi ve bir gün Zeynep Özbatur Atakan yönetiminde Yapım Atölyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Festivalde 3’ü galalı olmak üzere 9 uzun metrajlı film gösterilecektir. Bu yıl üçüncüsü yapılan “Kısa Film Proje Yarışması”nın ödül töreni festivalin ilk günü açılış töreni ile birlikte yapılacaktır.

KISA FİLM PROJE YARIŞMASI
Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Kısa Film Proje Yarışması (Work in Progress) kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcılarına yapım aşamasında destek olmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.

Kısa Film Proje Yarışması Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Ahmet Şefik Güngör; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi.
Melikşah Altuntaş; Sinema eleştirmeni, Bantmag yazarı.
Gürcan Keltek; Yönetmen

3. Kısa Film Proje Yarışması’nın son başvuru tarihi 10 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finalistlerin açıklanması: 31 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finali: 11 Eylül 2018

Okumaya Devam Et

Festivaller

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in Başrolde Olduğu The Last Schnitzel !f İstanbul’da

Bilginer, Türkiye’nin başkanı rolünde.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in başrolünde olduğu The Last Schnitzel adlı kısa film prömiyerini 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapacak.

Sıra dışı bir hikâyesi olan filmde Haluk Bilginer; Birleşmiş Milletler’in, “Dünyayı tahliye edin ve Mars’taki kolonilere yerleşin” çağrısına uymadan önce, tavukların soyu 200 yıl önce tükenmesine rağmen şnitzel yemek isteyince olaylar gelişecek. Haluk Bilginer, uzak bir gelecekte geçecek ‘The Last Schnitzel’ adlı fantastik kısa filmde Büyük Türk Devleti’nin bilmem kaçıncı başkanını canlandıracak.

serkan-keskin-the-last-schnitzel

Film, prömiyerini 16 Şubat’ta 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin Geceyarısı, Türkiye’den Kısalar bölümünde yapacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler