2. Altın Kepenk Film Yarışması Ödülleri Verildi

Kısa Filmler Manşet

İTO, İTİCÜ ile Esnaf ve SanatkarlarDerneği (ESDER)işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sonuçlarını, yönetmen Osman Sınav’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri açıkladı.

Yetenekli gençleri ve sinema sektörünüdesteklemek amacıyla düzenlenen, ”alın teri” ana temalı ”2. Altın Kepenk Kısa FilmYarışması”nın ödül töreni, İstanbul TicaretÜniversitesi (İTİCÜ) Eminönü Kampüsü’nde yapıldı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), İTİCÜ ile Esnaf veSanatkarlar Derneği (ESDER)işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sonuçlarını, yönetmen Osman Sınav’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri açıkladı.

179 eser arasından, ”Büyük Aşıklar” filmiyle Nagihan Çakar birinci, ”Ben Geldim Gidiyorum” filmiyle Metin Akdemir ikinci ve ”Karton Adam” filmiyle Süleyman Civliz üçüncü oldu.

Yarışmanın birincisine 7 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne de 3 bin TL ödül verildi. Ayrıca 10 öğrenci de 1500 TL’lik mansiyonla ödüllendirildi.

Ödül töreninde konuşan İTİCÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, alın terinin çok sıcak bir kavram olduğunu ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip bulunduğunu söyledi.

Alın terinin, üretimi, gayreti, teşebbüsü ve girişimciliği ifade ettiğini belirten Erken, ”Esasında alın teri, gittiği hedefle birlikte önemli olan bir şey. Alın terinin değerliolabilmesi için alnınızı terlettiğiniz işin doğru bir iş olması lazım” dedi.

Erken, akıtılan terin bir değeri olması için, yapılan işin toplumsal bir değeri bulunması gerektiğini kaydetti.

ESDER Başkanı Mahmut Çelikus ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş da emeğin ve alın terinin önemine vurgu yaptı.

Ödül törenine, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Haber7.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up