2. Altın Defne Film Festivali Sona Erdi

Festivaller

2. Altın Defne Film Festivali Sona Erdi

Foto Film Merkezi tarafından Antakya Belediyesi’nin desteğiyle 20 Kasım 2013 tarihinde başlayan 2. Uluslarası Altın Defne Film Festivali sona erdi.

Birçok yönetmen ve oyuncunun katıldığı festivalde aynı zamanda fotoğrafçılar buluşması yapıldı. Onur Ünlü’nün son filmi “Sen Aydınlatırsın Geceyi” ile açılışı yapılan festivalde son dönemin önemli bağımsız sinema eserleri gösterimi yapıldı. Belgesel ve Kısa film gösterimleri de yapılan festival 6 gün devam etti.

Belgesel ve Kısa film gösterimleri de yapılan festival 6 gün devam etti. Antakyalı Oyuncu Barış Atay’ın festivale gelirken gözaltına alınması festivale damga vurdu. Yönetmen Hasan Tolga Pulat’ın söyleşiye “Barış Atay Yalnız Değildir” yazılı dövizle çıkması salonda büyük coşku yarattı. Çarşı grubunun “Benimle Oynar mısın?” filmini izlemek için salona girerken “Barış Atay Yalnız Değildir” sloganları attı.

Festival kapsamında uzun ve kısa metraj filmler ve belgesel gösterimleri yapıldı. Bunların yanında oyuncu ve yönetmenlerle panel ve söyleşiler yapıldı. Yücel Ünlü yönetimde Kısa Film Atölyesi, Banu Başeren yönetiminde Sinema Önü Oyunculuk Atölyesi gerçekleştirildi. Fotoğrafçılar Antakya’nın çeşitli noktalarında yapılan workshoplar ve atölyeler gerçekleştirdi.

Kapanış töreninde onur ödülü yönetmen Engin Ayça ve oyuncu Gülsen Tuncer’e verildi. Gülsen Tuncer yaptığı konuşmada “Kulak kabartırsak savaşın sesini duyduğumuz bu barış kentinde sanat için, sinema için bulunmak onur vericidir. Bu ödülü Suriye’li kardeşlerime ithaf ediyorum” ifadelerinde bulundu. Kapanış töreninde katkıda bulunan kurumlara ve kişilere plâketleri takdim edildi.

Festival Kapsamında gösterimi yapılan uzun metraj filmler:

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Güzel Günler Göreceğiz

Toprağın Çocukaları

Tepenin Ardı

7 Avlu

Benimle Oynar mısın ?

Gözetleme Kulesi

Suna

———————————————————————————————–

Festival Kapsamında gösterimi yapılan kısa metraj filmler:

Renk

Babam Beni Mimar Zannediyor

Kova

Evicko

Buğu

Buhar

Müphem

Derin Nefes Al

İkilem

———————————————————————————————–

Festival Kapsamında gösterimi yapılan Belgeseller:

Finnen

Hala

Maya

Dom

Erdalı Kanalı

Haş Haş

Birleştik Tekel Olduk

Kilim, Köklere Yolculuk

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up