19. Türkiye-Almanya Film Festivali Kısa Film Programı Açıklandı

Festivaller

11454897596_37ccc222bf_o

Türkiye / Almanya Film Festivali programı tamamlanmak üzere. Uzun metraj film yarışması ve program çalışmaları sürerken, kısa film yarışma programı belirlendi.

13 Mart 2014 tarihinde 11 gün sürecek olan festivalin kısa film yarışması için 12 film hazırlandı. Kısa film seçici kuruluna sunulacak olan filmler, gençlik örgütlerinden, kültür ve sanat derneklerinden gençlerin katıldığı bir hafta sonu çalıştayında belirlendi.

Ön Jüri Berlin’de yaşayan ve Türkiye – Almanya Film Festivali’nde daha önce hem kısa filmleri hem uzun metraj filmi “Min Dît” ile ödüllendirilen yönetmen Miraz Bezar’ın tarafından yönetildi. Yarışmaya seçilen Almanya ve Türkiye’den 12 kısa film arasında bir de Türkiye/Fransa ortak yapımı bulunmaktadır. Festivalin ikinci haftasında, 22 Mart Cumartesi akşamı yapılacak olan ödül töreninde, En İyi Film (1.lik Ödülü), 2.lik Ödülü ve 3.lük Ödülü açıklanacak.

Kısa Film Yarışması Listesi:
Ardıl: Semih Korhan Güner, TR, 14’
Bilyali: Kaan Atilla Taşkın, TR, 15’
Çok Uzun Bir Hikayenin Tam Ortasında: Ertuğ Tüfekçioğlu, TR, 29’
Domoj: Simone Feldmann, DE, 9’
Meine Beschneidung: Arne Ahrens, DE, 17’37’’
Patika: Onur Yağız, TR/FR, 23’
Pepûk: Özkan Küçük, TR, 18’
Qapsûl: Yakup Tekintangaç, TR, 17’36’’
Sadece Tek Bir Gün: Tunç Şahin, TR, 23’
Son Kuşlar: Ahmet Ferah, TR, 8’30’’
Steh Auf: Seung-Hyun Chong, DE, 24’36’’
Welcome To Bavaria: Matthias Koßmehl, DE, 11’21’’

Türkiye ve Almanya’dan en yeni filmlerin gösterileceği Sinema Dünyaları Bölümü ve Uzun Metraj Film Yarışması Bölümü Şubat ayında açıklanacaktır.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up