19. Türkiye-Almanya Film Festivali Kısa Film Jürisi Belirlendi

Festivaller

Behiç Ak

Kısa Film Yarışması’nın Jüri Başkanlığını bu yıl karikatürist, çocuk kitapları ve tiyatro yazarı ve belgesel film yönetmeni olan Behiç Ak üstleniyor.

Çocuk kitapları ve karikatürleri Türkiye’nin dışında özellikle Japonya, Kore, Çin ve Almanya’da yayınlanan Behiç Ak, Yıldız Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimi aldı. 1982 yılından bu yana karikatür çizen Behiç Ak’ın karikatürleri Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanıyor. Tiyatro oyunları İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda, Devlet Tiyatrolarında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde sergilendi. 1994 yılında gerçekleştirdiği ve Türkiye Sineması’nın ustası Atıf Yılmaz’ın yapımcılığını üstlendiği “Türk Sinemasında Sansürün Tarihi – Siyahperde” adlı belgesel filmi aynı yılda Ankara Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film ödülünü aldı.

Behiç Ak’ın yanı sıra, özellikle başarılı televizyon dizilerinden tanınan ama Atıf Yılmaz ve Reha Erdem gibi, ulusal ve uluslararası başarıya ulaşmış usta yönetmenler ile de çalışan Bennu
Yildırımlar jüri üyeliğinde bulunacak. Diğer jüri üyeleri ise Film ve Televizyon Dramaturji Derneği (VeDRA e.V.) yönetim kurulu üyesi Norbert Maass ve gazeteci, kurgucu, film yapımcısı ve Medienwerkstatt Franken e.V. redaktörü Robert H.Schumann.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up