18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Başlıyor

Festivaller
18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Başlıyor
Sabırsızlıkla beklenen 18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali startı veriyor… Festival, özel seçkilerle beraber 42 farklı ülkeden 400 filmi ücretsiz seyirciyle buluşturacak. İzmir’in festivali, bu yıl da alanında usta isimlerle destek ve işbirliği içinde atölye çalışmaları düzenleyerek, kısa film konusunda her alanda eğitim sağlamayı hedefliyor.

DENİZ’LE SÖYLEŞİ

Atölyeler bu yıl ulusal ve uluslararası projelere imza atan başarılı kast direktörü Harika Uygur’un, kitabı ile aynı adı taşıyan ‘Bu Rol Senin’ adlı atölyesi ile başlayacak.
Ünlü oyuncu İrem Altuğ ‘Kamera Önü Oyunculuk’ atölyesi ile oyunculuk üzerine televizyon ve sinema ile ilgili deneyimlerini aktaracak.
Katılımcılar ayrıca ‘Şevkat Yerimdar’ dizisi oyuncuları Burak Demir, Başak Parlak ve dizinin yönetmeni Bülent İşbilen ile sohbet imkânı bulacaklar. Bu sene Ulusal Yarışma jürisinde görev yapacak olan ünlü oyuncu Deniz Çakır ise, festival sırasında bir söyleşi ile sinemaseverlerle buluşacak.

YEŞİLÇAM PORTRELERİ

İzmir Kısa Film Festivali kapsamında Doç. Dr. Mehmet Koştumoğlu’nun ‘Türk Sinemasından Portreler’ isimli sergisi de sanatseverlerle buluşacak. 24 yıl süren çalışmaları sonucu 200 sinema emekçisini fotoğraflayarak bir sergi oluşturan Koştumoğlu, ‘Türk Sinemasından Portreler’ adıyla fotoğraflarını festival süresince Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sergileyecek. Sergide portreleri bulunan isimler arasında; Tarık Akan, Müjde Ar, Tuncel Kurtiz, Müjdat Gezen ve Şener Şen gibi değerli isimler yer alıyor.

ÖZEL GÖSTERİM

7- 12 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan ’18. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde, 42 farklı ülkeden 400 film, 146 seansa yayıldı.
Filmler ücretsiz olarak Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Kültürpark içindeki İzmir Sanat’da ve katılımcı üniversitelerin finalist filmler arasından seçilecek olan En İyi Film öğrencilerin oyları ile belirlenecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up