18. Altın Koza’nın Onur Ödülleri

Festivaller

18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen geleneksel Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre’ye verilecek.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın yaptığı açıklamaya göre 17 – 25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre’ye takdim edilecek.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz yaptığı açıklamada bölüm kapsamında Özgentürk, İnanır ve Çehre’nin filmlerinden oluşan seçkilerin izleyiciyle buluşacağını ve sinema yazarı Burçak Evren’in yine bu üç isimle ilgili kitapları kaleme alacağını ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerine, 17 Eylül Cumartesi günü yapılacak Açılış Töreni’nde verilecek.

TÜRK SİNEMASINA 936 BİN LİRALIK ÖDÜL DESTEĞİ
Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması gerçekleştirilecek. Ayrıca dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler de sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışmalar kapsamında dağıtılacak ödül miktarları toplamda 936 bin liraya çıkarılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi. En İyi Filme 350.000 TL. ödül verilecek olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Oyuncu dalları ile En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek.

Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca kategorilerine verilecek olan ödüllerin miktarları da artırıldı.

[Kaynak: ntvmsnbc]

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up