16. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri 14 Nisan’da Sahiplerini Bulacak

Festivaller Türkiye
Bu yıl 16.’sı düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları, 14 Nisan’da saat 19.00’da, Akbank Sanat Instagram kanalından sinemaseverlere duyurulacak.

Bu yıl 74 ülkeden 2 bin 217 kısa filmin başvuru yaptığı 16. Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları, 14 Nisan‘da saat 19.00‘da Ceyda Düvenci‘nin sunumuyla Akbank Sanat Instagram kanalından sinemaseverlere duyurulacak.

Festivalin Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri arasında oyuncu Öykü Karayel, yönetmen Can Evrenol, yönetmen Mehmet Bahadır Er, oyuncu Tamer Levent ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor.

Jane Campion kısaları gibi ilgi çekici bölümlerin yanı sıra, Cannes, Venedik, Berlin gibi önemli festivallerden gelen birçok filmin de yer aldığı, 40 ülkeden 109 kısa ve 3 uzun metraj film ve Yorgos Lanthimos’un da bir kısa filmi bulunan yarışmada ön eleme jüri kurulu, değerlendirme sonucunda 28 filmi finale taşımıştı.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü ve Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü’ne katılan eserler arasından 14’er film En İyi Film Ödülü için yarışmaya hak kazandı.

En İyi Film olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından ulusal kategoride 30 bin lira, uluslararası kategoride 5 bin dolar, forum bölümünde ise en başarılı senaryo 5 bin lira ile ödüllendirilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up